Seriály

Haďák ze ZOO bydlel kousek od své Sid… Seriálový Dvůr Králové opět v Praze

Strašnice, ráj filmařů. Už to zní skoro neuvěřitelně, ale další natáčecí místo ze seriálu ZOO je opět v této pražské čtvrti, kde mimo jiné sídlí i samotná televize Prima. Copak o to, jistě je to praktické nevypravovat štáb příliš daleko. Ostatně když Prima sídlila ještě na Palmovce, v jednom kuse jsme reportéry jejich zpráv mohli vídat, jak natáčí své vstupy na ulicích v nejbližším okolí stanice metra a tramvají.
 

Ordinace v růžové zahradě: Kde bydlela doktorka Gita?!

Kde bydlela doktorka Gita?! Další místo z původní Ordinace odhaleno

Teď zkrátka už Libeň vystřídaly Strašnice, kam, jak jsme vás již informovali, ale rády před lety zavítaly štáby i z České televize (Horákovi) či z Novy (Ordinace v růžové zahradě).

Co se týče ZOO, velmi blízko od sebe se nachází seriálový dům Roklových (Veronika Freimanová a Ondřej Pavelka) a také budova s bytem, kterou po soudci Křížovi (Robert Urban) »podědil« podvodníček se srdcem Robina Hooda, Charlie (Marek Němec).

Tomáš Klus v ZOO

Obrázek 1 z 23

Tomáš Klus v ZOO

Ve Strašnicích najdeme také seriálový bar, v němž vystupovala Lady X (Eva Burešová) a nyní ji nahradila Lady Y (Michaela Pecháčková). A rovněž byt, v němž na začátku seriálu tyto dvě dámy společně bydlely, tedy než do seriálu začaly houfně přibývat nové postavy.

Ale dnes se podíváme, kde vlastně bydlel možná největší fešák seriálu – Adam Hruška neboli Haďák, jehož ztvárňuje Šimon Bilina. Tedy samozřejmě předtím, než odjel do džungle pátrat po svých rodičích a nechal svou lásku Sid samotnou, na pospas novému kolegovi a spolubydlícímu Filipovi v podání Tomáše Kluse.

Haďák, lev, nebo hopsající poník? Šimon Bilina a Veronika Jirků (nejen) o Roztančeném divadle

Vždycky, když jsme v rámci děje Haďáka navštívili, čekal nás záběr na hnědou bytovku. A jak odhalil web Filmová místa, jedná se o dům na adrese Černokostelecká 54.

Shodou okolností je navíc toto místo jen asi 13 minut chůze vzdálené právě od domu, co si v seriálu zahrál bydlení Sid a Viky.

Seriál Zoo - budova zoo

Obrázek 1 z 13

Seriál Zoo: Neumannova vila kde ve skutečnosti i v seriálu sídlí ředitelství Zoo ve Dvoře Králové

Tam ostatně Haďák po navázání vztahu se Sid trávil také dost času a leckdy se zdržel i přes noc. Zvlášť v době, kdy ještě u sebe neměl vhodnou postel pro dva…

Každopádně daleko to k sobě rozhodně neměli a domluvit rande na rychlo by nebyl problém. Klidně by stihli i cestou koupit nějaký ten kebab, kdyby jim vyhládlo. Ovšem má to jeden háček, který je vám už teď jistě jasný – v reálu se sice pořád pohybujeme ve Strašnicích, ovšem v samotné ZOO je tomu jinak… Celý děj se přece odehrává ve Dvoře Králové, nikoliv v Praze. Alespoň ta zoologická zahrada včetně správní budovy je opravdu autentická! Jinak je to ale opět jeden velký seriálový podfuk. 🙂

 

Seriál ZOO

Obrázek 1 z 23

Haďák alias Šimon Bilina

Související obrázky:

Jeden myslel na “Haďák ze ZOO bydlel kousek od své Sid… Seriálový Dvůr Králové opět v Praze

Napsat komentář