SeriályVolný čas

Ulice je stálice TV Nova. Co se tam v poslední době dělo?

Na myšlenku jakéhosi shrnutí seriálu Ulice mne přivedla kamarádka, která pro svoji kamarádku potřebovala popsat, copak se v oblíbeném, už dokonce plnoletém, seriálu stalo za poslední měsíc. Tak proč ne! Sice zrovna Ulice se dá zhlédnout zpětně na stránkách Novy, na Voyu i na různých on-line platformách, ale ne každý má čas dívat se zpětně, vrátíme vás tedy tímto tak trochu do děje. Ještě chci upozornit na to, že v textu níže najdete mé vlastní názorové hodnocení.

Takže….

Pojďme se podívat na hlavní dějové linky…

Z Františka druhý Bedřich?

Bedřich Liška (Adrian Jastraban), „otec“ Františka Lišky (Matyáš Valenta) se s Aničkou (Ljuba Krbová) vícekrát sešel a rozešel a stál mezi dvěma ženami. Na podzim se nám ale odstěhoval do Opavy za nemanželskou dcerou, kterou si »vyrobil« s kamarádkou pod vlivem marihuany. 

Mělník, Praha, Mladá Boleslav… Šárka z Ulice i divadelní Adina odhalila místa svého srdce

V bytě i ději ho tak trochu nahradil jeho syn František. Ten na přelomu roku stál mezi dvěma ženami – přítelkyní Bárou (Eliška Hanušová Bašusová) a bývalkou (se kteoru si stihl udělat sviště asi v druháku na střední), příšerně otravnou Holanďankou Skyler (Michelle Hansen, dříve Sara Sandeva). No a Skyler ho rafinovaně svedla, on se s Bárou rozešel a teď se mu milá holanská přítelkyně snaží přeorganizvoat život tak, aby zase pěkně vypadli z Čech. Podle mě je úplně blbej a nevyplatí se mu to. Anebo… že by z toho vyvázl a vrátili s Bárou k sobě? Tohle řešení by za mě bylo lepší…

Anička má teď jednu z nejnudnějších dějových linek. V jejím životě se nic neděje, jenom chodí do práce a má málo peněz.

Lumír Nykl (Václav Svoboda) má přítelkyni z hospody Kateřinu (Martina Randová), teď děj trochu zamotala její dcera, která se vrátila z Itálie, kde pracovala jako šéfkuchařka jakési vyhlášené restaurace. Šíleně otravná je jeho dcera Vendula (Anežka Rusevová). Z Vendy udělali fakt blbku, je nudná a nepříjemná.

Nový parťák Miloše

Zmíněná Bára má zajímavé rodiče, táta (Filip Čapka) nahradil parťáka Milošovi (Jiří Štrébl) – poté, co Béďa zmizel do Opavy. Máma Iva (Hana Baroňová) pracuje jako masérka v salonu u Gábiny (Aneta Krejčíková).

Nejzábavnější postavy jsou Gábina s Jiřím Hermanem (Jan Holík). Za prvé se mi k sobě tento pár hodí, za druhé toho spolu hodně překonali, třeba Gábininu rakovinu nebo Jiřího pozastavení práce u policie. Tteď ještě neskutečně pubertálního, hormony sužovaného, Gábinina syna.

Bezva je taky Michal (Karel Klement), bratr Báry, správný puberťák, který rád paří on-line hry.

Nafukovací byt v ZOO? Burešová neboli Viky hlásí návrat po porodu, ale…

Oceňuji, že se do děje vrátila Šárka (Malvína Pachlová), i když teď nemá výrazný prostor a jen tak obsluhuje v krámku.

Vandiny zásnuby

Taky mne baví děj kolem Blanky (Linda Rybová), Vandy (Kristýna Hrušínská) – jejich mužů a Blančiných dětí. Dcerka teď má panické ataky a myslím, že je autoři popisují moc hezky – spoustě lidí by to mohlo pomoci. Synek si začal s Blančinou sestřičkou ze zubní ordinace, nejdřív z toho byl poprask, ale už si to sedlo. Vanda uhnala Luďka (Vasil Fridrich) k zásnubám, teď už ale ví, že prstýnek, který mu omylem našla ve věcech, byl původně pro Blanku, takže tam se to ještě může zamotat. A více zase příště nebo také v našem pravidelném podcastu.

Související obrázky:

Napsat komentář