Seriály

Kde bydlela doktorka Gita?! Další místo z původní Ordinace odhalenoTV Nova a její sesterské kanály opět opakují slavnou Ordinaci v růžové zahradě od prvních dílů. Pokud tedy chcete zavzpomínat na původní příběhy z gynekologické ordinace, máte možnost. My jsme té příležitosti využili k tomu, abychom se opět jednou věnovali seriálovým natáčecím místům.

Jak již možná víte, slavnou vilu, která si »Růžovku«, jak jí později všichni začali familiárně říkat, najdeme ve skutečnosti v pražských Strašnicích. Nachází se tam Hotel Villa a také restaurace s názvem připomínající právě tuto seriálovou lokaci.

Nejslavnější seriálová budova? Z »Růžovky« z Ordinace je dnes hotel s restaurací

V prvních dílech jsme ale pravidelně vídali i jinou budovu, která v seriálu ještě nějaký ten čas zůstala, dokonce i po smrti původní hlavní hrdinky, doktorky Gity Petrové (Daniela Šinkorová). Dnes bude řeč právě o jejím domě. Hnědá omítka se zelenou dekorací, branka vedoucí na ulici, však kolikrát jsme tam Gitu viděli, jak domů nese nákup, případně si s něčím dělá starosti. Původně se dle scénáře jednalo o rodinný dům Gity po rodičích.

Evžen, Sylva a další

Vevnitř se samozřejmě jednalo o prostor vytvořený v ateliérech. Interiér, kde jsme nejvíc času trávili v obývacím pokoji s kuchyňským koutem, podle vyprávění postav v seriálu upravil architekt Richard Petr (hrál ho Aleš Procházka), právě na přání své tehdejší ženy Gity. Když se jejich manželství rozpadlo, Gita s dcerou Sylvou (Veronika Arichteva) tam zůstaly, a to vše ještě před začátkem děje seriálu. My tam vídali kromě Gity a Sylvy též potrhlou a divokou Lucii (Ivana Jirešová), sestru Gity. A leckdy i Evžena, tedy Richardova otce, Gitina tchána (Otakar Brousek).

Ale vystřídalo se tam také nocležníků více. S Lucií a posléze i s Gitou chodil Roman (Tomáš Krejčíř), který v jednom kuse osciloval mezi horolezectvím a psychologií. Zřejmě podle toho, co se zrovna víc hodilo do scénáře. Gita do domu také na čas nastěhovala sestřičku Markétu v podání Jitky Čvančarové. Ta měla zrovna trápení s rozvodem, ale i tak zvládla zamotat hlavu právě Romanovi. Netrvalo dlouho a pryč museli oba dva.

Později tu našli azyl Čestmír Mázl i se synem Jakubem, tedy Petr Rychlý a Ladislav Ondřej. Jakub si Gitu oblíbil natolik, že jí po smrti své vlastní maminky Marcely (Alena Štréblová), začal oslovovat Mami. Z nové macechy moc nejásala Čestmírova starší dcera Naďa (Kateřina Pospíšilová), ale i ta si k ní našla cestu a ocenila, že když zrovna nelítala všude možně po světě za prací modelky, měla u Gity také jisté zázemí.

Seriál Ordinace - Růžovka

Obrázek 1 z 37

Záběr ze seriálové Ordinace - Slavná budova "Růžovky"

Jenže pak scenáristé nechali zemřít i milovanou Gitu, jelikož si Daniela Šinkorová přála ze seriálu odejít. Sama herečka se již nechala slyšet, že scenáristi ji nemohli její odchod odpustit, a proto jí vymysleli krutou smrt –  v Německu utrpěla zranění hlavy při střetu s neonacisty a zemřela. Ovšem všechno mimo obraz, a tak nyní, když už i Čestmír Mázl v seriálu obživnul, stále můžeme věřit, že se třeba ještě někdy znovu v Kamenici objeví. No, copak by nemohla mít těch pár let amnézii, nebo někde ležet v kómatu pod špatným jménem? Gito… čekáme na tebe :).

Do práce to měla kousek

Ale teď už nechme legrácek a vraťme se k lokaci jejího domu, kde po její smrti Čestmír už nechtěl a nemohl zůstávat. Sylva už mezitím budovala hnízdečko lásky s Daliborem Fryntou (Jan Šťastný), a tak dům pro sebe získala Lucie, která tehdy čekala miminko s Hruškou (Jiří Langmajer). Holčička dostala jméno právě po Gitě a v seriálu ji sem tam vídáme až doteď, i když z miminka už je velká slečna. Vzpomínáte ještě, jak chtěl Hruška pro své dvě lásky vymalovat, ale dopadlo to až příliš růžově? Nakonec, po několika nevěrách, skončil i jeho vztah s Luckou. Ta se pak zamilovala do záchranáře Radima Nováka (Petr Vágner) a právě toho si do domu nastěhovala. Pak už jsme jejich domácnost ani moc nevídali a definitivní konec pro tuto lokaci znamenal jejich rozvod. Radim se nechtěl vzdát bez boje, a aby Lucie nepřišla aspoň o hospodu, musela ho vyplatit. Proto také nakonec přišla o tento dům a posléze s Darkem Vágnerem (Michal Novotný) a s Gituškou žila v jiném bytě.

Teď ale k nejdůležitější otázce – interiéry domu byly v ateliéru, ale co exteriéry? Kde se nacházel dům, před kterým rodinka kdysi dávno čekala na příjezd Hrušky, Lucie a malé Gitušky z porodnice? (Mimochodem přijeli v kočáře! :D) Odpověď možná nepřekvapí, jsou to opět Strašnice. Konrétně dům najdete na adrese U Krbu 764/12.

Podfuky seriálu ZOO: Dvůr Králové ve Strašnicích? A Roklová se soudcem jsou sousedi

Ba co víc, dům seriálové Gity je od »Růžovky« jen coby kamenem dohodil! Google mapy tu trasu odhadují na 7-8 minut pěší chůze. A jelikož Gita v podání Daniely Šinkorové měla delší nohy než já, určitě to stíhala ještě rychleji. Do práce to tedy daleko neměla. 🙂

Jen kousek od domu Gity i ordinace jako takové se navíc nachází i natáčecí místa ze seriálu ZOO dům Roklových či dům soudce Kříže, který tedy v současnosti v ději obývá Charlie a jeho banda dvojčat. Dále v okolí můžete narazit i na dům ze seriálu Horákovi. Zdá se, že tohle prostředí se zkrátka tvůrcům různých seriálů velmi zalíbilo. Nehledě na to, že tu najdete i ulici s názvem… Slunečná! 

Mapa seriálových míst ve Strašnicích

Obrázek 1 z 35

Mapa seriálových míst ve Strašnicích

Související obrázky:

Napsat komentář