SeriályVolný čas

Podfuky seriálu ZOO: Dvůr Králové ve Strašnicích? A Roklová se soudcem jsou sousedi

Před nedávnem jsme pro vás vypátrali, kde se natáčí seriál Chlap a že zatímco exteriér jeho Nemocnice Centrum je v Praze, interiér už se nachází ve studiu v Panenských Břežanech. Tentokrát se podíváme na další „podfuk filmařů“, tentokrát týkající se rovněž populárního seriálu ZOO, který se vysílá na Primě. Jak již samotný název napovídá, odehrává se část děje v zoologické zahradě, přičemž některé postavy v ní pracují, ať již v kancelářích, ve výbězích a expozicích či třeba v infocentru. Možná jste si již jinde přečetli, že se venkovní záběry ze zoo natáčí ve Dvoře Králové. Nebo jste si toho sami všimli, pokud ZOO sledujete.

Důležitou roli v seriálu získala i správní budova zoo. Pokud je záběr na budovu zvenku, jedná se skutečně o Neumannovu vilu, kde i ve skutečnosti sídlí ředitelství Zoo ve Dvoře. Ovšem paní ředitelku Roklovou v podání Veroniky Freimanové bychom tam hledali těžko. Jakmile totiž v ZOO vidíme její kancelář či další prostory uvnitř budovy, nacházíme se už v kulisách v rámci ateliérů v pražských Malešicích (původně výrobní hala).

Právě tam vzniká většina primáckých seriálů a v minulosti zde sídlila i oblíbená Slunečná. Hospodu a kuchyni ze statku už bychom tam zřejmě nenašli, ovšem díky ZOO jsou tam umístěné interiéry bytů pana soudce Kříže (Robert Urban), Viky (Eva Burešová) a Sidonie / Anny (Michaela Pecháčková) či baru, kde Viky zpívá pod pseudonymem Lady X. Stejně tak jídelna ZOO či infocentrum, kde vládnou všudybylky Hrabalová (Halina Pawlowská) a Uhlířová (Martina Hudečková), jsou součástí ateliérů.

Sem tam ale v seriálu vidíme také venkovní pohledy na domy či byty našich hrdinů… Ovšem ty už rozhodně nenajdete ve Dvoře Králové, jak byste možná čekali. Naopak, většina jich je v Praze, často ve Strašnicích a okolí. A dokonce jsou od sebe často „co by kamenem dohodil“, jak se říká.

Kde najdeme dům Roklových a dům soudce Kříže?

O ředitelce Roklové již byla řeč, a tak si možná vybavíte, že se svým manželem, kterého hraje Ondřej Pavelka, se často scházejí doma v kuchyni. Někdy tam večeří, jindy řeší rodinné problémy se synem Vojtou či společně kují pikle proti Brázdovi (Pavel Nečas). Samozřejmě opět ateliér, ovšem když náhodou kamera zabírá dům i zvenku, nacházíme se v pražských Strašnicích. Jak odhalil web Filmová místa, adresa tohoto konkrétního domku je Nad Vodovodem 39. Nedaleko se nachází autobusová stanice Na Palouku, ale hlavně v těsné blízkosti „domu Roklových“ najdete ve skutečnosti Hospůdku U Kladiva.

A pokud by tam Roklová opravdu bydlela, mohla by za svého souseda s klidným srdcem považovat i pana soudce Kříže, jemuž v seriálu propůjčuje svou tvář Robert Urban. Ačkoliv jeho domov je v interiéru velmi moderně zařízen (pravděpodobně v tom bude mít „prsty“ soudcova přítelkyně Markéta), když je dům viděn zvenku, působí roztomilým retro dojmem. Budova s krásně zdobenou fasádou se nachází na adrese Na Třebešíně 828, což lze dobře poznat i ze samotných odvysílaných záběrů – někdy je totiž na nich vidět číslo domu. Seriálový domov Roklových je přitom velmi blízko tomuto domu Na Třebešíně – jen asi 7 minut pěší chůze.

Doslova a do písmene ZA ROHEM od seriálového domu Kříže a jeho rodiny je pak další nemovitost, kterou proslavil seriál… Ovšem konkurenční televize. Uhodnete, který by to tak mohl být? Pokud ne, dozvíte se to na SČM zase příště. Také se ZOO ještě nekončíme – v dalších článcích o seriálových a filmových podfucích si ukážeme například i to, kde v Praze najdeme dům, v němž ve společném bytě bydlí Viky a Sidonie. 

Seriál Zoo - budova zoo

Obrázek 1 z 13

Seriál Zoo: Neumannova vila kde ve skutečnosti i v seriálu sídlí ředitelství Zoo ve Dvoře Králové

Související obrázky:

2 komentáře: „Podfuky seriálu ZOO: Dvůr Králové ve Strašnicích? A Roklová se soudcem jsou sousedi

Napsat komentář