Seriály

Nafukovací byt v ZOO? Burešová neboli Viky hlásí návrat po porodu, ale…

Herečka a zpěvačka Eva Burešová loni v srpnu porodila druhého syna Tristana Williama, ale její kariéra tím rozhodně nijak nestrádá. Naopak nyní ohlásila velké turné po celém Česku a kromě toho už také znovu naskočila do natáčení oblíbeného seriálu ZOO. Diváci ji tam zatím sice stále vídají jen na displeji telefonu, ale už za pár dílů by se měla objevit i „živá, z masa a kostí“.

Zkrátka jde do toho po hlavě a je skutečně akční, což má zřejmě se seriálovou Viky, kterou ztvárňuje, společné. Ta také ještě nedávno s těhotenským břichem řešila milostná trápení a už snad ani nevěřila, že se z pavučiny lží rozmotá a najde štěstí po boku mladého a krásného soudce Petra a jeho dvou dětí. 

Podfuky seriálu ZOO: Dvůr Králové ve Strašnicích? A Roklová se soudcem jsou sousedi

Pak ale Petr (Robert Urban) dostal lukrativní pracovní nabídku, která se zkrátka neodmítá. Odjel, ale pro Viky se vrátil – čekal nás perfektní happy end, a upřímně, kdyby tím momentem seriál ZOO skončil, asi nikomu by se to nezdálo nepřirozené. Jenže konec zvonec se nekonal, oblíbené postavy zkrátka odjely do zahraničí společně a jelo se dál bez nich… i když tvář Burešové jsme dál vídali díky zmíněným videohovorům. 

Utečená Burešová

A jak sama herečka, tak i televize Prima, všechny od začátku vehementně ujišťovaly, že Viky rozhodně nemizí navždy a rozhodně se co nejdříve vrátí. Jak jen to bude možné – a skutečně se tak stalo. Znovu už začala natáčet.

„ Utečená dcera se vrátila domů a jsem ráda, že jsem zpátky,“ okomentovala návrat na sociálních sítích seriálu sama Eva. Zatím jsme ji viděli jen na pár fotkách, trochu jinak oblečenou, než dřív, což herečka také zmínila. Především ale s miminkem v náručí. S Petrem se jim v ději seriálu zřejmě narodil syn.

Přitom je nad slunce jasné, proč byl na »comeback« takový spěch – ač ZOO rozhodně netrpí nedostatkem hvězd, naopak se pyšní bohatým obsazením, bez Viky by dříve nebo později padl. Já sama vlastně nerozumím tomu proč tomu tak je, protože dle logiky příběhu bychom za hlavní figuru směle mohli označit Sid / Aničku v podání Michaely Pecháčkové. Je mladá, krásná, neokoukaná, ale divákům to asi nestačí.

Ostatně, její původní zápletka s utajenou prací v zoo a předstíráním studia v USA před rodinou je dávno rozpletená, houpačka nenávist/láska mezi ní a Haďákem (Šimon Bilina) už je dlouho nakloněná jen k lásce, rodina jí odpustila a mluví s ní – a zdá se, že scénář už jí moc nových příležitostí nepřináší.

Tedy dobrá, je tu drobná komplikace vztahu s Haďákem, který odjel na výpravu za pravdou o smrti rodičů (kteří podle některých spekulací diváků mrtví nejsou a zcela jistě po vzoru Čestmíra Mázla z Ordinace obživnou s nějakým tím traumátkem). A je pravda, že kvůli odvolání ředitelky Roklové teď Sid v práci zažívá nepříjemné chvíle, protože ji (a její rodinu) z těchto změn kolegové viní.

Čestmír Mázl žije! Historický okamžik, kdy Ordinace získala svého »Bobbyho«

Telenovela ZOO

Na obzoru je i nový »love interest« v podobě Tomáše Kluse. Zatím se tváří jako skvělý kamarád a altruista, ale se Sid už teď sdílí společnou domácnost, takže těžko říct, jak se to bude mezi nimi dál vyvíjet. Upřímně říkám, že tvůrci by byli sami proti sobě, kdyby chtěli Sid a Haďáka rozdělit navěky, protože a jelikož by je diváci za to nenáviděli do konce svých dní. Tato dvojice měla obří fanouškovskou základnu ještě dávno předtím, než na sebe v seriálu přestali otráveně koukat a začali se mít rádi.

Je ale pravda, že zatím byla ZOO naprosto vším, jen ne předvídatelným seriálem. Co si její předchůdkyně Slunečná dovolila až ke konci v podobě mafiánů, převedených milionů a narozených trojčat, ZOO předvádí již od samého začátku. Dvojí život Sid, vymyšlené dvojče Viky jménem Alex, pašerácké drama a únosy… Dokonce se Viky vyrojily i dvě ztracené sestry /dvojčata  Tes a Izy (hrají je Barbora a Lucia Černé), v doprovodu jakéhosi podivného bosse Charlieho (Marek Němec) alias samozvaného Robina Hooda (opakuje to posledních pár dílů čím dál častěji). O jejich byznysu se nedá ani nic moc napsat, protože je to šílené a překombinované a upřímně to nedává ani moc smysl.

Každopádně ZOO je díky těmto linkám naprosto ukázková telenovela. Přesto z nějakého neznámého důvodu to zkrátka bez Viky alias Evy Burešové tolik netáhne. „Udělalo mi radost, že mi lidé psali, kdy už se vrátím a že se jim po Viky stýská – a mně se po ní stýskalo také. Ona je přece jen jiná postava, než jaké jsem do té doby hrála,“ uvedla herečka.

Je to tím, že má Eva zkrátka věrný fanklub? Nebo si zkrátka diváci při pohledu na ní nostalgicky vzpomenou na úspěšnější Slunečnou?  Přitom Viky a Týna rozhodně nejsou typově stejné postavy, i když jednu věc mají (kromě představitelky samozřejmě) opravdu společnou – tvrdohlavost. Když si něco usmyslí, nejede přes to vlak. 

Málo prostor za málo peněz

Ale abych to nesváděla jen na ně, souvisí to i s omezeným rozpočtem těchto narychlo natáčených seriálů. Není prostor, čas ani budget na to vymýšlet pořád nová prostředí, stavět je na place a třeba je využít jen dvakrát a pak už nikdy. Nebo nedejbože vyrazit někam do exteriérů a reálů, to přece zdržuje ještě víc. Vždyť to tu zmiňujeme docela často i v souvislosti s Ordinací – proč existuje něco jako šér, kde se postavy střídají jako panáčci na orloji? Proč se do bytu po Barnových nastěhovali následně Mandlovi, Suší, Kovář i Bobo Švarc s rodinou? Protože je zkrátka jednodušší, levnější a úspornější použít znovu stejné prostředí. Také v Ulici byly po celá léta stejné byty – tam, kde kdysi začínali Jordánovi, později bydleli Maléřovi. A vytrvalost, s jakou rodina Liškových zůstává stále v jednom bytě, je až inspirativní. Tam, kde kdysi Bedřich váhal mezi milovanou Aničkou a feťačkou Zuzanou s bonusem v podobě syna Františka, tam nyní již dospělý Franta váhá mezi hodnou Bárou a nezdárnou Skyler, matkou jejich malého syna. 

Barnovi, rodina Suchých i Bobo Švarc: Kde je dům s »putovním» bytem Ordinace?

Člověk se pak nemůže divit tomu, že soudce v ZOO při svém odjezdu pronajal byt a ponechal ho zde v péči hospodyně Ilonky (Ludmila Molínová), aby se sem rázem mohl nastěhovat podezřelý živel Charlie a my jeho řádění mohli pozorovat z první ruky, respektive ze známého prostředí.

Ovšem člověk si malinko klepe na čelo, když se ukáže, že Viky po svém návratu do seriálového Dvora Králové opět, i s malým synkem, zakotvila znovu ve svém starém bytě (jehož exteriéry jsou ve skutečnosti v Praze, jak jsme již informovali). Možná by na tom nebylo zas až tak nic moc divného, kdyby stejný prostor už ovšem neobýval stále narůstající počet lidí… Nejprve jen Sid a Viky, pak se tam začal objevovat i Haďák, do toho se Viky ujala sestry Tes, aniž by věděla, že má ještě dvojče Izy. Ta sice tráví většinu času u Charlieho, ale několikrát se objevila i v tomto bytě a Viky ji navíc málem načapala. Pak se tedy Viky na čas „odmlčela“ a odjela, přičemž v mezičase se do bytu přistěhoval ještě fotograf Filip, tedy již zmíněný Klus.  Ještě štěstí, že Tes se musela odklidit k Charliemu. Kdo ví, co by ji jinak čekalo…

 A do toho se vrátí Viky? Říká se, že na výchovu dítěte je potřeba celá vesnice… Ano, ZOO se toho zřejmě drží. Ale tedy netušila jsem, že ve falešném Dvoře Královém mají nafukovací byty. To by si měli nechat patentovat.

A kde je vlastně Petr, jehož představitel Robert Urban tvrdí, že s Primou nepodepsal žádnou další smlouvu na další díly? Zůstane v zahraničí a tento milovaný pár bude opět bez sebe? Napořád, nebo jen na chvíli?

Ať tak či tak, stejně si myslím, že by si Viky jistě dokázala zařídit nějaké jiné bydlení, případně by mohla své drahé spolubydly vypakovat, protože ona tam přece bydlela první. Ale k tomu asi nedojde, takže nezbývá než Viky i jejím spolubydlícím pogratulovat za úžasný přístup k životu – na co prostor, soukromí či ticho? Život v komunitě je očividně pro ně to pravé.

Logika Viky a Týny

Ale abych ZOO nekřivdila, na logiku Týny ze Slunečné toto Vikyino rozhodnutí pořád nemá. Vzpomeňte si na závěr seriálu – vše už bylo zalité sluncem, mladý milionář Janek Linhart už byl navždy její a dokonce spolu měli hned trojčátka (protože jedno dítě je pro zbabělce). Přesto si tvrdohlavá moderní Popelka usmyslela, že ze svého statku prostě nevytáhne paty. Na nějaká luxusní sídla se přece ona může vykašlat, doma je tady a hotovo. A skutečně zamýšlela žít s Jankem (Markem Lamborou) i s trojčátky v JEDNÉ MÍSTNOSTI. 

Naštěstí i tahle část pohádky tehdy dopadla dobře, protože milionářův ŘIDIČ (ano, já vím, měl i pivovar!) Vilda v podání Lukáše Langmajera byl zrovna zřejmě jediný příčetný člověk po ruce a pořídil pro sebe, svou ženu, napravenou zlatokopku Sylvu (Bára Jánová), a její dceru, vilu (no aspoň něco :D), díky čemuž pro Týnu, Janka a jejich tři ratolesti uvolnil ještě JEDNU DALŠÍ MÍSTNOST.

A díky tomu se jistě rodina ze statku Slunečné nezabila a žije šťastně dodnes. Takže teď zbývá otázka, kdo přijde se záchranou v ZOO. Já pořád doufám, že i soudce najde cestu zpět do vlasti a najde nějaké bydlení, kde se jeho rodina nebude muset mačkat jako sardinky s cizími lidmi. Ale možná to bude… až za spousty a spousty dílů. A pravděpodobně, mimo obraz! 🙂

Tomáš Klus v ZOO

Obrázek 1 z 23

Tomáš Klus v ZOO

Související obrázky:

Napsat komentář