Seriály

Další seriálová místa ze ZOO: Viky bydlí kousek od baru… A v domě má obchod pro piloty

Co se týče populárního seriálu ZOO, už jste se u nás mohli dočíst, kde se nachází seriálový dům soudce Kříže i kde bydlí ředitelka zoologické zahrady Roklová s manželem. V obou případech se jednalo o Strašnice, nikoliv Dvůr Králové. A v této pražské čtvrti vlastně zůstaneme i dnes, když navštívíme bydlení našich dvou hlavních hrdinek a zároveň bar, v němž Viky coby Lady X pravidelně těší hosty svým zpěvem a sexy vzezřením. Tato dvě místa od sebe ostatně nejsou ani příliš vzdálená, pěšky trasu mezi nimi můžete podle Google Map projít za 11 minut.

Nejprve se tedy „zastavíme na kafe“ u Viky Janečkové a Sidonie Anny Novotné. Jejich byt je opět samozřejmě jen součástí ateliérů seriálu, ovšem když je záběr na jejich dům zvenku, jedná se o budovu, kterou identifikovali na webu Filmová místa a najdete ji na křižovatce pražských ulic Kralická a Za poštou. Podívali jsme se i na zvonky, ale bohužel jsme nenašli nikoho, kdo by s postavami, ztvárněné v seriálu Evou Burešovou a Michaelou Pecháčkovou, sdílel příjmení. Není ale bez zajímavosti, že přímo na rohu budovy je ve skutečnosti obchod, který v záběrech v seriálu vidět není – jedná se o společnost AVIATIK, specializovanou na letectví. V jejich sortimentu tak najdete například vybavení pilotů a pro letadla, leteckou literaturu, apod. Pokud byste si tak vybírali něco z jejich e-shopu a zvolili možnost osobního vyzvednutí, cíl vaší výpravy by byl pak právě do domu, jehož fasáda si zahrála v seriálu.

Když se pak pěšky vydáte k zastávce metra a tramvají Strašnická a posléze projdete ještě parkem Gutovka (ale pozor, skateboardisty tam najdete pomalu na každém kroku :)), snadno se dostanete až do ulice Dubečská. A právě tam se nachází hospoda, která vám bude možná zvenku také povědomá. V seriálu ZOO ho vedou dva synové ředitelky Roklové, tedy bratři Marek a Vojta. Staršího z nich ztvárňuje Štěpán Benoni, kterému už asi jméno Marek nikdo neodpáře, jelikož stejně se jmenuje i v Ordinaci v růžové zahradě 2, kde jezdí sanitkou a v pár dílech se stal dočasně i barmanem… Mladšímu Vojtovi, jenž má v ZOO velmi problematickou minulost a s matkou se nebaví, propůjčil tvář i hlas český herec italského původu – Goran Maiello.

A ve skutečnosti? Budova, která si v seriálu zahrála venkovní podobu baru, je ve skutečnosti také restaurace. Nese název Hospůdka U Kašpárka, ovšem žádnou Lady X tam opravdu nehledejte. Podnik samozřejmě zevnitř vypadá úplně jinak a je rozdělen do více místností. Sedět se dá také venku, přičemž hospoda už má i své pravidelné štamgasty. „Azyl“ po třídních schůzkách zde nacházejí i paní profesorky, ostatně nemají to daleko – ve stejné ulici má totiž své sídlo Metropolitní univerzita Praha. Pokud byste měli cestu kolem, určitě se projděte ještě i v okolí, kde narazíte například na architektonicky zajímavý Kostel Neposkvrněného Početí Panny Marie.

V nabídce najdete kromě alko i nealko nápojů také několik jídel a předkrmů, přičemž já jsem při své návštěvě vyzkoušela kozí sýr a byla jsem spokojená. Obsluha je zde ochotná a usměvavá a odpověděla i na mé zvídavé otázky. „Ano, vím, že se tady venku natáčelo,“ prozradil číšník ohledně primácké ZOO, ale zároveň se netajil ani tím, že tento seriál nesleduje. 

Ovšem vyprávění o rebelující dědičce sklářské firmy, která jde raději pracovat do ZOO, než studovat v Americe, si své fanoušky rozhodně našlo. Jen na oficiálním instagramovém profilu prima_zoo jich je už 36 tisíc! Vzniklo již nespočet dalších fanouškovských stránek a seriál se dočkal nedávno vydání i vlastního CD – a to s písničkami, které v ději coby Lady X zpívá Eva Burešová. Vydání desky následovaly i různé akce a autogramiády – zkrátka televizi Prima se jednoznačně podařilo navázat na úspěch předešlého seriálu – Slunečná. Pravidelně nové díly sleduje v televizi zhruba milion diváků. A to ani zdaleka nezahrnuje všechny, jelikož někteří diváci se dívají až později, případně přímo na webu Iprima.cz.

Tomáš Klus v ZOO

Obrázek 1 z 23

Tomáš Klus v ZOO

Související obrázky:

Napsat komentář