Zajímavosti z kraje

Velké nadšení. Klienti Domova Mladá si užili taneční představení

Přímo kouzelné taneční představení si mohli v uplynulém týdnu užít klienti a zaměstnanci Domova Mladá v Milovicích na Nymbursku. Vítané rozptýlení zprostředkovala tamní zaměstnankyně Kateřina Kavalírová, která sem přivedla Ponec – divadlo pro tanec s inscenací choreografky Yany Reutové Na Cestě.

Čtvrteční odpoledne, kdy se zde představení odehrálo nebylo zrovna slunečné a tak panovaly určité obavy, že by jej mohl přerušit déšť. Všechno se totiž odehrávalo v zahradě domova, kde bylo pro všechny připravené sezení i stan pro hudebníky jež představení doprovázeli.

O akci na farmě byl obrovský zájem. Do Montamilku proudily davy

Na Cestu jsme se dostali se čtyřmi tanečnicemi pocházejícími z různých koutů obléhané Ukrajiny. Pomocí pohybu a tance klienty Domova Mladá a několik ukrajinských dětí, které dorazily, vzaly na výlet třeba pomocí lodí větru, lodí, nebo vesmírných raket.

Nejkrásnější moment

Tančili všichni Mezi diváky panovalo nadšení, všichni imaginární výpravu doprovázenou bubnováním i dalšími hudebními nástroji sledovali s velkým zájmem. Nejkrásnější moment nastal ve chvíli, kdy se přítomné děti a samozřejmě také klienti domova zapojili do inscenace.

Tanečnice je totiž přibraly mezi sebe, ukázali jim co a jak, a všichni tak dotvořili jedinečné pohybové divadelní představení. Primárně pro děti z Ukrajiny Všichni si tak vystoupení velmi užili a v závěru jej odměnili velkým potleskem.

Zajeďte na Křivoklát! Lovecký hrad a vězení, ale bydlel tu i Třetí princ

Po „děkovačce“ byl největší zájem o focení s tanečníky, každý je chválil je a odcházel s tím, že si přeje, aby umělci zase někdy dorazili. Kdo chtěl, ten si mohl také vyzkoušet buben i jiné hudební nástroje.

Yana Reutová taneční představení vytvořila primárně pro děti. Všechny tanečnice jsou z různých koutů Ukrajiny stejně jako jeho scénograf Stasia Kubrak. Společně s inscenací Ponec – divadlo pro tanec nabízí také taneční dílnu s živou hudbou. Představení jsou pro diváky zdarma a lze je objednávat pomocí mailu: zotova-mikshina@tanecpraha.eu, nebo telefonního čísla: +420773943314.

Související obrázky: