Zajímavosti z kraje

O akci na farmě byl obrovský zájem. Do Montamilku proudily davy

Krásná akce se odehrála v sobotu 16. září na statku Montamilk v Kamenném Zboží na Nymbursku. Statek se věnuje živočišné výrobě, přesněji skotu. Návštěvníci si mohli prohlédnou celý areál a dostali také perfektní výklad k tomu jak to chodí, aby si člověk mohl pochutnat na skvěle vychlazeném mléce.

Do areálu statku Montamilk jsme dorazili po třinácté hodině. Nejprve jsme se odebrali ke stánkům, které nabízeli nejrůznější dobroty. Bylo tady například Postřižínské pivo, točená limonáda, čerstvá zelenina, burgery, nebo pizza z pojízdné pece.

Pohyb, tanec i meditace: Pozvání na netradiční inscenaci Kaleidoscope

Mezi stánky samozřejmě nesměly chybět výrobky Montamilku. K zakoupení i ochutnání tady byli například sýry, jogurty, tvaroh, či mléko.

Nechyběl ani doprovodný program pro děti, které zde měly připraveno několik stanovišť, na nichž je čekalo třeba různé vyrábění. Nejvíce si však užívali asi na balíkách slámy.

Kdo chtěl, ten mohl také navštívit nejrůznější zemědělské stroje.

Prohlídka areálu

Kromě toho všeho zaměstnanci farmy návštěvníky po areálu také provázli. Začínalo se v mini mlékárně a končilo v dojírně. Každý tak mohl vidět třeba porodnici, telata, nebo halu plnou býků, či krav.

O celou akci a hlavně o prohlídky byl ohromný zájem. Do areálu proudily stovky lidí.

Související obrázky:

Napsat komentář