DivadloNepropásněteVánoceVolný časZajímavosti z kraje

Mnichovo Hradiště, Londýn, Brno, Praha – tudy projede »vánoční expres« Tomáše Vaňka

„Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé!“ tak to už si jistě mnozí z vás také pomalu říkáte či dokonce prozpěvujete. Pokud ne, Tomáš Vaněk už určitě ano. Přece jen v prosinci ho čeká pořádně nabitý program – série hned 4 vánočních koncertů. 4 zajímavé lokace, z toho 3 v České republice a jedna v zahraničí. Rozhodně ho čeká mnoho cestování, ale zdá se, že to nevadí, hlavní je vykouzlit vánoční atmosféru pro nás všechny a ještě někoho navíc.

Rodák z Boleslavi slaví 20 let na scéně, pozval tři krásné dámy. Rozhovor se zpěvákem Tomášem Vaňkem

Návrat ke kořenům i Londýn

Zpěvák a herec, kterého znáte například jako Raoula z Fantoma opery či Fiyera z Čarodějky svou vánoční tour zahajuje 3. prosince, a to přímo v našem Středočeském kraji. Konkrétně zavítá zpět do Mnichova Hradiště – v podstatě se tím vrací ke svým kořenům. Tomáš tu totiž chodil na základní školu. „Znám to tam od dětství jako žádné jiné město,“ prozradil nám před časem.

Vánoční koncerty Tomáše Vaňka

Jistě tak bez zaváhání trefí do místního Městského divadla. Koncert, který začne v 19 hodin, naváže na tradiční rozsvícení vánočního stromu. Společně s Tomášem Vaňkem vystoupí i dětský pěvecký sbor ZŠ Kosmonosy. O hudební doprovod se jako již tradičně postará pianistka Kristina Brachtlová. Tomášovou parťačkou byla ostatně i na jeho nedávnem narozeninovém koncertě, kde jsme rovněž nechyběli. Není divu, že ho doprovodí i na dalších vánočních štacích.

IMG_2921

Obrázek 1 z 56

Z Mnichova Hradiště se následně tour přesune do „muzikálové Mekky“, tedy do londýnského West Endu. V sobotu 9. 12. od 20 hodin se místní Conway Hall naladí na vánoční atmosféru díky koncertu, kde Tomáš zazpívá za doprovodu dětí z šesti českých a slovenských škol a také přední londýnské houslistky Leony Gogolicynové. Vystoupení bude určeno nejen pro česky a slovensky mluvící komunity z Londýna.

Svůdná violoncellistka i duet z Fantoma ve třech… Jak se povedl dvojitý narozeninový koncert v Karlíně?

Brno a závěr v Praze

Po necelém týdnu odpočinku se dočkají i v Brně, konkrétně na v Betlémském kostele, kde Vaněk vystupoval již v loňském roce. V pátek 15. prosince od půl osmé večer se toto místo rozezní zpěvem. Tomášovi pomohou jeho hosté – ať již dětský pěvecký sbor ZUŠ Smetanova, či půvabná muzikálová hvězda Ivana Vaňková. Chtělo by se pomalu říci česká Mary Poppis, když už je držitelkou Ceny Františka Filipovského 2018 za dabing k právě zmíněnému slavnému filmu. Aktuálně ji na prknech Městského divadla Brno můžeme vídat coby Dianu v Ne/Normální, Donnu v Mamma Mia! či paní Wormwoodovou v Matildě na muzikálové scéně, na té činoherní pak například jako Hanu ve Skleněném pokoji či v titulní roli představení Anna Karenina.

Z Brna si bude muset hvězda vánočních koncertů pospíšit, jelikož již o pouhý den později, tedy v sobotu 16. prosince, na něj publikum bude čekat opět na Malé scéně Hudebního divadla Karlín. Od půl osmé večer tam zpěvák z muzikálů Ples upírů a Bonnie a Clyde přivítá děti z Muzikálového studia Múzy HdK, ale též skvělou Lucii Jagerčíkovou Nývltovou. Opět se jedná o dámu, která nechyběla ani na Vaňkově narozeninovém koncertě, ostatně s Tomášem si před časem romantickou dvojici zahráli i v muzikálu Tick, tick… BOOM! v Divadle Na Prádle.

Vánoční koncerty Tomáše Vaňka

Na jaké písničky se ale budeme moci těšit? Repertoár bude složen z populárních vánočních a muzikálových písní a zazní prý také tradiční koledy spolehlivě naladí na nejkrásnější svátky v roce.

Anděl Páně přilétl do Karlína: Ďábelsky skvělý Lambora a pár zázraků

A pro pořádek ještě jednou:

Kdy  a kam?

  • Mnichovo Hradiště, Městské divadlo, 3. 12. 2023, 19.00 
  • Londýn, Conway Hall, 9. 12. 2023, 20.00 (vstupenky najdete na webu Conway Hall)
  • Brno, Betlémský kostel, 15. 12. 2023, 19.30
  • Praha, Malá scéna Hudebního divadla Karlín, 16. 12. 2023, 19.30

Vstupenky na české koncerty seženete na SMSticket.cz

 

Vánoční koncerty Tomáše Vaňka

Související obrázky: