DivadloNepropásněteRozhovoryVolný čas

Rodák z Boleslavi slaví 20 let na scéně, pozval tři krásné dámy. Rozhovor se zpěvákem Tomášem Vaňkem

Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav – nejen to jsou místa srdce Středočecha Tomáše Vaňka, muzikálového zpěváka a herce. Toho jsme tentokrát vyzpovídali v souvislosti s velkou slávou, kterou chystá. V září oslaví půlkulatiny koncertem na Malé scéně Hudebního divadla Karlín. Co nám prozradil?

Kořeny v našem kraji

Jste rodákem z Mladé Boleslavi – je pro vás tedy Boleslav v něčem výjimečná? A navštívíte ještě někdy také místní divadlo, kde jste kdysi v podstatě začínal? A která jiná města či místa ve Středočeském kraji máte rád?

Boleslav pro mě určitě výjimečná, je to město, kde jsem se narodil, chodil tu do školy, ale je to i místo mých divadelních a uměleckých začátků. Mladoboleslavské divadlo jednou za čas navštívím, dělá se tu tradičně skvělé divadlo a navíc mě vždy potěší, jak mě tam přivítají. Je to už spousta let, kdy jsem tam hrál naposledy, ale stále v divadle zůstali lidé, na které si pamatuji a naštěstí i oni na mě. Je to milé, oživuje mi to krásné vzpomínky. Ale hlavně vždy cítím vděk, že jsem právě zde mohl začínat.

Podobně domovským městem je mi i Mnichovo Hradiště, kde jsem chodil na základní školu a znám to tam od dětství jako žádné jiné město. A pokud mám vybrat další města, k nimž nemám tak blízký vztah, ale znám je dobře, tak to jsou například Poděbrady, Kutná Hora nebo Kladno. Já ale hodně cestuji, ať už pracovně nebo soukromě, a tak můžu říct, že Středočeský kraj má mnoho krásných míst nejen ve městech.

Nejsem Ken, hlásí Tomáš Vaněk a zve na narozeninový koncert

Muzikálové lásky

Pozval jste si jako hosty trojici půvabných dam – zpěvaček a kolegyň z muzikálů (Eliška Ochmanová, Monika Sommerová a Lucia Jagerčíková Nývltová). Narozeniny sice slavíte vy, a tak vám jistě budou přát, ale kdyby to bylo naopak – jakými slovy byste každou z nich popsal, i s ohledem na vaše společné zážitky a zkušenosti?

Všechny tři byly na jevišti mými životními partnerkami a známe se velice důvěrně. 😀 Ne, vlastně… ano, ale ne tak důvěrně, jako kdybychom to prožili v reálném životě. Ale třeba s Monikou jsme si nedávno říkali, že už se vnímáme jako bratr se sestrou. Známe se od muzikálu Sedmero havranů v Semaforu. Tehdy jsem byl ještě na DAMU a od té doby spolu hrajeme a koncertujeme nepřetržitě dodnes. Eliška je a zůstane mou Čarodějkou a Lucka drahou Susan z mého nejmilejšího Tick, Tick…BOOM! Zážitků se všemi by bylo požehnaně, ale na to tu nemáme místo.

Já se každopádně dívám dopředu ke koncertu, kde se společně setkáme, a věřím, že to bude super večer. Monika, Eliška a Lucka jsou každá úplně jiná, každá má svou vlastní jedinečnou energii, všechny jsou skvělé zpěvačky i herečky a hlavně je s nimi také legrace, což se na takovou oslavu hodí! Jsem moc rád, že moje pozvání přijaly a moc se na ně těším!

Kdybyste si mohl hosty pro svůj koncert vybírat naprosto bez omezení, jaký sen byste si splnil? Koho byste rád pozval, ať již třeba ze zahraničních hvězd, nebo osobností, které již bohužel nejsou mezi námi?

První, kdo mě napadá, je Karel Gott. To by byl opravdu splněný sen, který ale už zůstane jedině snem. Já často zpívám jeho písně na různých koncertech a vždy mají spolehlivě největší ohlas. Zanechal tady obrovsky výjimečnou a milou stopu, která z mnoha důvodů není možné překonat ani napodobit. Je to dobře na jednu stranu, ale právě proto by bylo fajn s ním ještě něco zažít. Ovšem ne za každou cenu, například to nedávné oživení jeho hlasu umělou inteligencí mi připadalo až děsivé.     

Na jaká hudební čísla se můžou diváci těšit. Je něco, co byste obzvlášť rád vypíchl?

Mnozí asi mohou tušit, vzhledem ke složení hostů. Navíc ti, kteří už byli na mých koncertech, vědí, že repertoár skládám především z muzikálových písní.

Letos je to dvacet let, od chvíle, kdy jsem poprvé vstoupil na profesionální jeviště a dostal za to honorář. Pokusím se za tou dobou trochu ohlédnout a z repertoáru vybrat spoustu skvělých písní z muzikálů, kterými jsem prošel. Uslyšíte například píseň, kterou jsem zpíval ve své první roli v muzikálu Josefina v Městském divadle Mladá Boleslav v roce 2003 a má aktuálně příhodný název:  „Je hrůznej hic!“

VIDEO: Podívejte se na Šišku v denním světle. Na víkend ZOO Praha chystá řadu akcí

Jelikož jsem byla na vašem společném koncertě s Romanem Tomešem rovněž na Malé scéně HDK a nezazněla na něm Lady Carneval, kterou mám ve vašem podání ráda, zeptám se rovnou: Zazní tentokrát? 🙂

O Lady Carneval jsme se, mimochodem, po každém koncertu s Romanem bavili jako o možném přídavku a já vlastně nevím, proč za celou dobu nezazněla. Díky za připomenutí. 😀 Nechám vás každopádně v očekávání a s dovolením neodpovím. 🙂 

Koncert »35 + 20«

Koncert plný muzikálových písní (Fantom opery, Čarodějka, Ples upírů, Tick, Tick…BOOM!, RENT) na počest oslavence Tomáše Vaňka, co oslaví v soukromí 35 let a navíc k tomu i 20 let na scéně, se odehraje v sobotu 9. 9. 2023 v 19.00 na Malé scéně Hudebního divadla Karlín. Vstupenky už nyní k dostání na SMSticket.cz

Pozvánka na koncert Tomáše Vaňka

Související obrázky:

Napsat komentář