Zajímavosti z kraje

Pozor na náledí! Může být všude

Podle meteorologů to vypadá, že by další vývoj počasí nemusel být zcela příznivý.

Teploty jsou nad nulou, v noci se však mohou pohybovat pod bodem mrazu. Pro další dny je také pravděpodobné, že bude pršet a mohlo by se tvořit náledí, což platí také pro celá Středočeský kraj a Prahu. Pozor na to!

Ledové nebezpečí číhá na chodnících, okolo zaparkovaných aut, ale také na schodech, kde už pád pěkně bolí. Zákon schválnosti funguje vždy a všude, proto i při nejvyšším stupni opatrnosti nám většinou noha ujede zrovna, když to nejméně čekáme. Co ovšem dělat v případě, kdy se i po několika dnech nemůžete zbavit bolesti kolene, ramene, loktu nebo kostrče, a stále cítíte silné pnutí při každém pohybu? „Základem je včasná návštěva ortopeda. Často se stává, že lidé připisují bolest pouze následkům pádu a automaticky předpokládají, že po pár dnech vše odezní. Nicméně pokud se vaše situace nelepší, ale spíše stupňuje, měli byste rozhodně zajít k lékaři. Stačí jednoduchý rentgen, aby odborník odhalil příčinu a pomohl vám vypořádat se s bolestí,“ radí Michal Švec, zakladatel portálu Návštěvalékaře.cz. „Návštěvníky našeho portálu nejčastěji trápí především akutní bolest, kdy již mají výrazné otoky, protože si naštípli při pádu kost, a kvůli tomu, že nemají úraz fixovaný do sádry nebo do dlahy, se jejich stav stále zhoršuje.“

Potřebujete prohlídku rychle? Vyzkoušejte rezervaci online

Ve všech ordinacích v současnosti posílily moderní nástroje na objednávání a třídění pacientů, ovšem kvůli nebývalému zatížení prosí lékaři pacienty o shovívavost. Vzhledem k tomu, kolik pacientů a zájemců o konzultaci a objednání se snaží každý den dovolat, telefony v ordinacích jsou téměř celý den prakticky stále obsazené, přičemž možnosti zavolání zpět ze strany personálu ordinace jsou natolik omezené, že není reálné vše zvládnout. „Bohužel se lékařům kvůli situaci s koronavirem často stává, že pacienti ruší objednané termíny, protože musí jít do karantény, zároveň si rovnou domlouvají náhradní termíny, čímž se systém zaplňuje o to rychleji,“ vysvětluje Michal Švec, který se zabývá objednáváním pacientů přes internet. 

Související obrázky:

Napsat komentář