Seriály

Čestmír Mázl žije! Historický okamžik, kdy Ordinace získala svého »Bobbyho«

Bobby z Dallasu žije a Čestmír Mázl také! Ve čtvrtek 29. září se diváci Voyo konečně dočkají odpovědí na to, co se stalo oblíbenému gynekologovi z Kamenice. V zatím posledním zveřejněném díle Aleně Mázlové v podání Michaely Badinkové div neposkočilo srdce, když jí někdo zavolal a ze sluchátka se ozval hlas jejího muže, pohřešovaného po střelbě v Mexiku a následně prohlášeného za mrtvého.

A tentokrát už ho uvidíme i na vlastní oči, Petr Rychlý skutečně hlásí oficiální návrat na plac a k roli Čestmíra, kterého v seriálové Ordinaci v růžové zahadě (1 i 2) vídáme již od prvních dílů. Po delší pauze jsme ho v současné 19. sérii vídali jen coby „ducha“ neboli přelud, s nímž bojovala Alenka. Tyto halucinace ji nejen vyčítaly, že už má nový život po boku mladšího muže Ondry alias Jiřího Böhma, ale v jednom případě dokonce zachraňovaly lidský život, když Aleně nadiktovaly diagnózu jedné pacientky.

Kdo už v rámci této dějové linky začal skutečně věřit na duchy, může teď být trochu zklamán, jinak ale fanoušci téměř sborově jásají, protože Petra Rychlého si velmi oblíbili a bez »Česti« zkrátka Ordinace nebyla Ordinací.

„Tak tady je má odpověď na všechny dotazy, jestli se Mázl vrátí, nebo ne. Dnes už to mohu prozradit. Moc se na natáčení těším a co já vím, tak u Mázlů začne pěknej mazec. Tak snad vás to bude bavit,“ prozradil na facebooku sám Rychlý a sdílel jeden z článků, který jeho slavný comeback oznamoval.

V ukázkách byl zatím vidět jen jeho návrat, kdy na něj manželka Alena čeká na letišti a vítá se s ním. Jako oporu má v těchto emočně náročných chvílích jen policistku / doktorku / opět policistku Sandru Hájkovou v podání Sarah Haváčové. Asi se nemůžeme divit jejímu šéfovi, kapitánu Radovi (Svatopluk Schüller), že tenhle vypečený úkol přenechal jí. Byl to totiž právě on, kdo Aleně kdysi smrt Čestmíra oznamoval. No, nevyšlo to, pane policisto, to už se tak v seriálu občas přihodí…

Otázkou zůstává, jaké další osudy Mázla nyní čekají. Ve vyjádření pro samotnou Novu, kterou okamžitě sdílela i další média, ostatně Rychlý naznačil, že to bude ještě napínavé. „Střelbu v Mexiku přežil a několik měsíců tam byl jako lékař v zajetí nucen vykonávat mnohdy otřesné věci. Nikdo tedy nemůže čekat, že se do Kamenice vrátí starý známý Mázl, gynekolog, který dokáže vždycky pobavit a rozesmát. Postava prožila obrovské trauma, navíc se vrací k rodině, do níž přibyl nový muž, takže má, jak se říká, hodně naloženo,“ uvedl herec, který je rád, že bude mít možnost předvést své umění a nebude se pouze »vracet do starých kolejí«.

Zajímavé ale také bude, zda se podaří do starých kolejí vrátit i samotné Ordinaci, nebo bude tento krok scenáristů už navždy krokem trochu stranou. Přece jen, když už jsme se poprvé v historii českých seriálů dočkali zmrtvýchvstání nějaké postavy, otevírá to dveře dalším možnostem. Může se časem vrátit i Gita, jejíž smrt také nikdo z diváků neviděl, jelikož proběhla mimo obraz? Neobjeví se v Kamenici dávno ztracený bratr zesnulého primáře chirurgie Frynty? Koneckonců Jan Šťastný už Krejzovy ani Slunečnou na konkurenční Primě nenatáčí, takže proč by nemohl dostat druhou šanci na Nově? Už jenom proto, že jeho smrt proběhla vlastně „omylem“, jak už jsme vás informovali v jednom z předešlých článků.

Každopádně, jestli tohle vzkříšení Mázla diváky k Ordinaci nepřiláká, tak už asi nic.

Návrat Mázla v Ordinaci

Obrázek 1 z 5

Návrat Mázla v Ordinaci (zdroj TV Nova)

Související obrázky:

Napsat komentář