NepropásněteVolný časZajímavosti z kraje

Loutky, hudba, láska – to je přece Zlatovláska! Divadlo Lampion chystá pohádkovou premiéru

„Žádná se jí nevyrovná v kráse! Zveme vás na děvče ZLATOVLASÉ! Loutky, hudba, soubor skoro celý! To byste přece vidět měli! Napětí, humor, lyrika! Přijďte podpořit Jiříka! Ať jsi ono, ona nebo on, těší se na tebe Lampion!“ láká nás žertovně a navíc v rýmech kladenské Divadlo Lampion na svou novou inscenaci. Jistě jste uhodli, že na programu je známá pohádka Zlatovláska.

Původně příběh z knihy České pohádky Karla Jaromíra Erbena, posléze především známý díky televizní adaptaci z roku 1973 s Petrem Štěpánkem a Jorgou Kotrbovou v hlavních rolích. Už tam zvířecí postavy v ději zastaly loutky. Právě loutky nyní v divadelním představení dostanou hlavní slovo.

Autorkou návrhů, podle nichž vznikly nejen loutky, ale též kostýmy a scéna představení, je výtvarnice Barbora Čechová. Klasickou pohádku pak pro potřeby divadla upravili především režisér Jiří Jelínek a Tereza Lexová, která má na starosti dramaturgii.

O hudební zpracování se postaral pianista a hudební skladatel Zdeněk Král, mimo jiné i držitel prestižní ceny Classic Prague Awards za nejlepší skladbu vážné hudby za rok 2019. Tento tým se v minulosti podílel v Divadle Lampion též na inscenaci Dlouhý, Široký a Bystrozraký, která se stále těší divácké oblibě. Zda se vydá v těchto šlépějích i Zlatovláska, ukáže čas.

V představení, které je určeno divákům již od pěti let, účinkují – František Čachotský, Jan Pichler, Jan Vejražka, Jan Strýček, Dominik Migač, Radek Pokorný, Diana Hauptová, Marie Jansová, Štefánie Šubová a Petra Majerčíková.

Premiéra se koná 9. dubna od 17 hodin a první repríza je již o den později – 10. dubna od 15 hodin. Další termíny a více informací najdete ostatně i na webu divadla. My už se těšíme. A co vy?

Zdroj: Divadlo Lampion

 

Související obrázky:

Napsat komentář