DivadloNepropásněteVolný časZajímavosti z kraje

Pogodová s Dolinovou »na nože«: Čarodějky v kuchyni zavítají do Radonic

Dvě ženy, které k sobě nechovají zrovna vřelé vztahy, ale spíše se už léta pořádně nenávidí. A teď se mají objevit bok po boku v jedné televizní kuchařské show? Na takovou zápletku nás láká komedie s názvem Čarodějky v kuchyni.

Právě ta zavítá začátkem března do Radonic. Jedná se o zájezdové představení kanadské autorky Caroline Smith, v režii Romana Štolpy (pro seriálové znalce nutno dodat, že v Rodinných poutech hrál doktora Lišku, prvního muže potvory Andrey v podání Dany Morávkové) a v překladu Martina Fahrnera.

„Urážky jsou pikantnější než připravované pokrmy, výpady ostřejší než chilli paprika, atmosféra hustější než bešamelová omáčka,“ láká oficiální popisek divadelní hry a tím přirovnání z gastronomie ještě zdaleka nekončí. „Kdo koho utáhne na vařené nudli? Je špikovací jehla dobrá zbraň? Co ‚dobrého‘ si dámy naservírují?“ jsou otázky, které by nám komedie měla objasnit.
A tak zůstaňme tedy i my u tohoto žargonu a pojďme do toho receptu na skvělý zážitek přidat ještě pár ingrediencí navíc. Možná už jste o Čarodějkách v kuchyni slyšeli, my například ve spojitosti s tím, že dříve dvojici hlavních ženských postav dříve pravidelně ztvárňovaly Michaela Dolinová a Veronika Žilková, jistě netřeba ani jednu z nich blíže představovat. 

Koření v podobě obsazení

První jmenovaná, Míša Dolinová, legendární rosnička z Novy či Marie Johnson z prvních dílů Ordinace, ve hře zůstává. Ovšem Veronika sama kdysi mluvila o tom, že musela představení dočasně opustit, když žila v Izraeli coby manželka velvyslance Martina Stropnického. To už teď sice neplatí, ale i tak má jistě Veronika Žilková zkrátka diář nabitý k prasknutí – přece jen ji můžeme vídat například v seriálu Dobré zprávy a též v muzikálu Okno mé lásky v Divadle Broadway.
Do představení tak naskočila Sandra Pogodová, která dokáže perfektně opepřit každé představení svým skvělým smyslem pro humor. Dále stačí přidat špetku mužské energie díky Milanu Duchkovi (Pěsti ve tmě, Americké dopisy) a Vincentu Navrátilovi.
Jeho jméno je vám jistě povědomé, a to nejen proto, že je Vincent synem již zmíněné Veroniky Žilkové. Věnuje se též herectví a kromě seriálů Vyprávěj či Cesty domů a snímků Kameňák 4 a Vánoční Kameňák, si zahrál také v seriálu Mužketýři (ne, není to překlep :)), který i režíroval a podílel se na tvorbě scénáře.

Recept je u konce, teď už stačí servírovat…

Kde: Kulturní dům Radonice (Radonická beseda)
Kdy: 3. března 2023, od 19 hodin
Vstupné činí 499 Kč při zakoupení lístků na místě, v předprodeji 449 Kč. Vstupenky seženete pomocí rezervačního systému.

DOBROU CHUŤ

Čarodějky v kuchyni
Čarodějky v kuchyni

 

 

Dracula míří do Radonic: Marian Vojtko »vyprodal« obecní dům

Související obrázky:

Napsat komentář