Volný časZajímavosti z kraje

Doktor Faust našlapaný rockem? Mefisto jako žena? Zajděte si na Maniny!

Kdo by neznal doktora Fausta, legendárního vzdělance, který uzavřel smlouvu s ďáblem Mefistotelem. Příběh plný touhy po vědění, po životě, ale hlavně po lásce. Neotřele toto téma zpracovalo pražské Divadlo Na Maninách, které najdeme hned za Libeňským mostem, z Palmovky jsou to jenom dvě zastávky tramvají.

Stále relativně mladé divadlo nastudovalo muzikál Doktor Faust velmi neotřelým způsobem, od začátku do konce je našlapaný rockovou hudbou. Ta je vážně povedená, ostatně před představením i o přestávce si diváci mohli zakoupit CDéčko se soudtrackem.

Mefisto jako žena

My jsme se s kolegyní pohodlně usadily a za chvíli začala hrát hudba. K mému velkému překvapení nepřišel Mefisto, tak jak bych si ho představovala, jako Ďábel z pekla, jako muž. Přišli hned dva!

Během státního svátku do ZOO za korunu. Pojďme oslavit narozeniny Kawiho

 

V této inscenaci totiž Mefistotela ztvárňují dva herci, respektive herec a herečka – muž a žena. Celou dobu mne moc bavily jejich vzájemné dialogy i to jak si „povodili“ Jindřicha Fausta (Zbyněk Fric), aby jim dal to nejlepší ze sebe, to jediné co se smrtí neumře, duši. Šli na něj fikaně, od lesa, zjistili, že je zamilován do své mladičké posluhovačky Markétky, kterou ztvárnila Natálie Grossová.

Celou dobu jsem cítila mrazení po těle. To nepřicházelo jen kvůli příběhu, nebo hereckým výkonům, ale především díky hudbě a zpěvu. Až jsem si chvílemi říkala, jestli náhodou nesedím v Rock Opeře. Hudba mne překvapila opravdu velmi mile a užívala jsem si ji od začátku do samého konce.

Jiskra mezi herci

Zvlášť bych pak chtěla zmínit extrémně krásnou a zajímavou postavu, kterou byla čarodějnice. Právě ta separovala duši zestárlého Jindřicha Fausta a vložila ji do mladého těla. Omlazený potom hned běžel za Markétkou, která záhy otěhotněla a dál už to znáte. Nebo ne? Ať tak, či onak, zajděte si na tento úžasný muzikál, a třeba i na něco dalšího, do Divadla Na Maninách. Zaručuji, že toho rozhodně nebudete litovat, naopak, necháte se unášet na vlnách hudby a budete nadmíru spokojeni.

Čirůvka fialová, to je královna podzimních hub. Takhle ji poznáte a mrkněte i na recept

Ach ten Mefisto – ať ve své mužské, nebo ženské podobě, ten byl skvělý. Mezi oběma herci byla jiskra, chemie a moc dobře se na ně dívalo. Myslím, že Doktora Fausta potřebuji vidět ještě alespoň jednou.

 

Autor: Alena Píchlová

Související obrázky: