DivadloNepropásněteTipy na výletyZajímavosti z kraje

Letní scénu Voděrádky ovládne v červenci Heřmánkovic Divadlo Bez zábradlí… a přijde i jeskynní muž

Letní žár a divadlo prý nejdou dohromady? Ale kdeže, naštěstí existují letní scény, kde můžeme dát potravu duši, pobavit se a zároveň se nikde nepařit. O Letní scéně Voděrádky jste již od nás slyšeli, takže rovnou k věci: Jaký program si pro nás přichystali na červenec? 

Dalo by se říct, že téměř celý program na sedmý měsíc v roce tam ovládlo Divadlo Bez zábradlí. Z jejich repertoáru dojde hned na tři rozličná představení – Jistě, pane premiére!, Tři muži na špatné adrese a Láska z mládí. Tyto tituly doplní oblíbený Caveman v produkci Agentury Point.

První satirickou komedii Jistě, pane premiére! možná ani netřeba představovat, pokud znáte stejnojmenný britský seriál BBC (navazující na stejně oblíbenou 1. sérii Jistě, pane ministře). V hlavních rolích premiéra Jima Hackera a tajemníka Sira Humphrey Applebyho nikdo jiný než Karel Heřmánek st. a Josef Carda. Něžné pohlaví zastane Dana Morávková v roli Claire Suttonové a v dalších rolích se předvedou Karel Heřmánek ml. či Tomáš Havlínek, Petr Pospíchal a Ladislav Županič coby nezapomenutelný velvyslanec.

Jistě, pane premiére

Společnými silami vám ve Voděrádkách ve středu 12. července vyjeví příběh o tom, že politika je stejná všude na světě a v každé době. Hlavně se udržet u moci a o nic víc už zas tak moc nejde.

Itálie a jeskynní muž

O den později, tedy ve čtvrtek 13. července, vystřídá suchý britský humor komedie pro změnu italského původu. O chaos a zmatky tady zkrátka nebude nouze a leccos prozrazuje i název – Tři muži na špatné adrese. K tomu skutečně dojde a popisek k představení se ptá:  „Zlý sen? Fantasmagorická představa? Skutečnost? Halucinace? Hromadné šílenství?“

Také v tomto kousku Divadla Bez zábradlí se můžete těšit na Karla Heřmánka st., dále pak na Zdeňka Žáka, Josefa Vránu a v roli uklízečky se alternují Johanna Tesařová a Vlasta Žehrová.

O týden, později, ve čtvrtek 20. července, se přihrne na scénu ve Voděrádkách jeskynní muž! 

Caveman je populární one man show, tedy představení pro jednoho herce. Jan Holík či Jakub Slach nám tak během 90 minut v režii Patrika Hartla humorně nastíní rozdíly mezi muži a ženami.

Caveman – Jan Holík
Caveman – Jakub Slach

Zapomněl, že je ženatý

Poslední červencový čtvrtek, tedy 27. července, bude patřit představení Divadla Bez zábradlí s názvem Láska z mládí z pera autora Ivana Calbéraca a v režii oblíbeného herce Romana Zacha. Michal Šebek z prvních dílů Ordinace, Rasputin v Modrém kódu a navazujících Sestřičkách i 1. Misi, Archivald v Princezně zakleté čase i v jejím pokračování či nejnověji kapitán Adam Kreiner  v Případech mimořádné Marty.

Z pacientky veterinářkou… Která rusovlasá herečka se po 18 letech vrátila do Ordinace?

Právě Zach se také v Lásce z mládí zhostí hlavní role Antoina, který má před svatbou s bohatou aristokratkou, jenže trochu pozapomněl, že už je vlastně ženatý. A jeho dávná láska Maryse (Diana Toniková) se navíc zrovna opět objevuje na scéně. Co s tím?

V roli bohaté Diane se střídají herečky Lucie Žáčková a Nikol Kouklová, coby Giles zase synové slavných tátů – Karel Heřmánek ml. a Prokop Zach. Dále v představení účinkují také Zdeněk Dušek a Ha Thanh Špetlíková, kterou jistě znáte coby Tien z Ordinace.

Láska z mládí

Související obrázky:

Napsat komentář