DivadloNepropásněteTipy na výletyVolný časZajímavosti z kraje

Meda i Štěstí s Vondráčkovou a Čermákem: Jaká představení chystají Voděrádky?

Že život není žádný med, to ví i Meda. A čí je to asi Vina? Nemůže za to ani Richard III. ani Velká zebra a nepomůže ani, když si řekneme, že Úča musí pryč. Vždycky je to tak trochu Fifty fifty, a protože Každý má svou pravdu, je potřeba mít zkrátka trochu Štěstí. A doufat, že to nebude mít Vedlejší účinky.

Ne, nezbláznili jsme se, ale jen jsme vám chtěli trochu originálně představit seznam titulů, které letos v květnu a v červnu bude možné zhlédnout na letní scéně Home of AV ve Voděrádkách u Říčan, kterou jsme vám představili již v loňském roce.

Audiovizuální dílna, divadlo i nový muzikál Kluse a Svěráka. Multifunkční letní scéna vznikla v Říčanech

Její brány se otevřou poprvé již poslední den v květnu a program zahájí komedie Divadla Palace s názvem Vedlejší účinky. Hlavních rolí Kathrin a jejího muže Arnolda se zde zhostili Klára Cibulková a Michal Dlouhý.

Rovněž z repertoáru Divadla Palace jsou i dvě představení, na která se diváci mohou těšit začátkem června – jedná se o tituly Štěstí (6.6.) a Velká zebra (14.6). V prvním jmenovaném půjde o náhodné setkání muže a ženy – zkusí štěstí spolu, nebo to bude spíše recept na katastrofu? Každopádně svižná komedie, která se nebojí ani vážnějších tónů, má skvostné obsazení v podobě Hynka Čermáka a Lucie Vondráčkové. Hlavní úlohu přelétavého Christiana ve Velké zebře zase ztvárňuje Ondřej Vetchý, přičemž společnost na jevišti mu dělají například Jaromír Dulava či trio královen českého dabingu  – Jitka Ježková (hlas Rose z Titanicu), Dana Černá (český hlas Charlotte ze Sexu ve městě) a Martina Hudečková (česká dabérka Bridget Jones i Baby z Hříšného tance).

Štěstí

Nově bude mít na letní scéně ve Voděrádkách zastoupení také Divadlo Verze, tedy nezávislá společnost, kterou založili Jana Janěková ml. s manželem Igorem Chmelou, David Prachař se svou ženou Lindou Rybovou a Thomas Zielinski. Jejich domovskou scénou je Divadlo v Celetné, ale též jezdí s představeními po celé republice.

Ve Voděrádkách se představí komediální inscenací Úča musí pryč, v níž se pět rodičů pěti rozdílných charakterů shodnou, že za zhoršeným prospěchem jejich ratolestí stojí problémová učitelka a je potřeba ji odvolat. Jenže ona jim rozhodně nehodlá ustupovat…

Další červnové termíny patří představením Dejvického divadla, jenže všechna do jednoho už jsou vyprodána, jak je u této scény už vlastně tradicí. Naštěstí je tu ještě Mamon Art. s.r.o., která na sklonku června přinese na jeviště Home of AV představení Meda, doposud hrané především na Letní scéně Musea Kampa. Premiéru měl tento kousek v roce 2019 v rámci 100. narozenin slavné mecenášky umění Medy Mládkové, která loni v květnu zemřela. Její životní příběh ale prostřednictvím divadla žije dál, a to díky skvělé představitelce hlavní role – herečce Pavle Beretové. Tu můžete znát i z televizních obrazovek – například ze snímků Vánoční příběh, Atlas ptáků či Teorie tygra a také ze seriálů Dabing Street, Místo zločinu Ostrava (i České Budějovice) či Osada.

Klus a bezdomovci na Letní scéně Voděrádky. Pohled na muzikál Branický zázrak

V červenci pak na Medu rovnou naváže Marta, od stejné agentury. Rovněž biografický příběh, tentokrát recitál o zpěvačce Martě Kubišové. O dalších termínech v červenci si ale řekneme zase něco příště. Pokud byste byli ale už nedočkaví, případně si chtěli sami prohlédnout program Letní scény Voděrádky a ulovit si nějaký ten lístek, navštivte jejich webové stránky

Meda

Home of AV

Letní scéna HOME OF AV ve Voděrádkách u Říčan funguje od června 2021. Bývalý areál někdejšího Maršálova statku, který koupil podnikatel Petr Vlček, a společně s manželkou Ditou zde pod dohledem architekta Petra Hájka vybudovali multifunkční prostor Home of AV. Jedná se především o zázemí nadšenců pro audiovizuální techniku.

V sále s jevištěm se celoročně zkouší divadelní a elektroakustická technika pro různé zákazníky, například různá divadla a televize. Letní scéna zde vznikla především jako srdcový projekt, ale loni tam byl Středočeský magazín již na návštěvě a zhlédli zde muzikál Branický zázrak. Už tehdy nás zde fascinovala zajímavá atmosféra spolu s nevídaným komfortem včetně možnosti občerstvení a také vyhřívaných sedaček.

Letos se opět podařilo pozvat sem nové scény a jejich hry a došlo i na další změny k lepšímu. „Kromě programu jsme mákli i na divadelních prostorách. S první hrou otevřeme novou kavárnu, otestujeme elektricky ovládané boční stěny hlediště, umístíme dostatek laviček a to není zdaleka všechno!“ láká Jan Jadrný z týmu Home of AV.

Program Voděrádky

Související obrázky:

Napsat komentář