FotoreportážeVolný časZajímavosti z kraje

Fotogalerie: Kdyby ve škole hořelo doopravdy, evakuovala by se na výbornou

Spousta kouře a plameny šlehající z oken. To je situace, kterou určitě nechce nikdo zažít. Ovšem připravovat se je nutné i na takové věci. Pravidelným požárním cvičením si v pátek odpoledne prošla Základní škola TGM v Milovicích. Přijely sem jednotky dobrovolných i profesionálních hasičů a všechno vyšlo na výbornou.

Do školy přicházím chvíli před devátou. Dostávám pokyn, abych šla až do nejvyššího patra. Právě tady hasiči vypouští umělý kouř. Pár minut před devátou paní ředitelka hovoří do školního rozhlasu a ohlašuje požár i následnou evakuaci. Děti se svými učiteli ihned disciplinovaně vycházejí ze tříd. Kromě nejvyššího patra. Tady je několik žáků, včetně jednoho pana učitele, „zasažených kouřem“, kteří čekají na evakuaci.

PODCAST: Ezo manipulátorka Schneiderová a spor o Vasila Fridricha… Druhá návštěva Ulice

Za dalších pár minut přijíždějí jednotky hasičů. Na místě jsou také dva, z mého pohledu odborní hodnotitelé, kteří si zapisují co požárníci dělají, evidentně proto, aby mohli zhodnotit provedení záchranných prací. 

„Omámení kouřem“

A hasiči už jsou u mne v nejvyšším patře, uvazují hadici a jdou kontrolovat, zda tu zde jsou přítomni lidé, kterým by bylo potřeba pomoci. Ihned naráží na žáky a pana učitele. Všechny pomalu začnou vyvádět ven se speciální kuklou na hlavě a po chvíli s nimi odcházím i já.

Pomůžete sportem? Honzík se vzácným syndromem potřebuje každou korunu

Před školou jsou na trávníku všechny třídy a pedagogové, včetně paní ředitelky i mnoho hasičských aut. Jedno z nich má plošinu protože i tu je potřeba vyzkoušet. S její pomocí bude zachráněn právě pan učitel, který uvízl v nejvyšším patře školy. (Sám je požárník, a tak jediný může toto absolvovat). Mezitím ze školy ještě vynesli jednu dívku na lehátku a já se jdu podívat ke stanu v němž všechny, kteří představují oběti, jež se nadýchaly kouře, ošetřují.

Prohlídka hasičských vozů

Vypadá to, že akce vyšla na výbornou. Třídy se evakuovaly za 2 minuty a 55 vteřin a za dalších pár minut zvládli hasiči dokončit „záchranné práce“.  Po akci se žáci účastnili dalšího venkovního programu, včetně prohlídky hasičských vozů.

Související obrázky:

Napsat komentář