Seriály

Z pacientky veterinářkou… Která rusovlasá herečka se po 18 letech vrátila do Ordinace?

Pokud sledujete nejnovější díly Ordinace v růžové zahradě 2 na Voyu, jistě vám neuniklo drama, které vyvolaly dvě nové postavy – Lívia a její syn Braňo, tedy Zdena Studenková a Vladislav Plevčík. Lívia ve snaze pomstít smrt svého staršího syna Michala Rennera chtěla pomocí nikotinových sáčků ublížit malé Verunce, dceři Zity (Jana Holcová) a Petra (Radim Fiala) Hanákových. Místo toho se ale stalo něco, z čeho pořádně zamrazilo snad všechny milovníky čtyřnohých mazlíčků. K nebezpečným „bonbonkům“ plných škodlivých látek i sladidel se dostal Ušák, Hanákovic milovaný pejsek. Jelikož se jedná o zlatého retrívra, u nichž bývá žravost poměrně častým rysem, působila tato scéna naprosto realisticky. Pejsek našel dobrotu a zhltnul ji dříve, než mu to někdo stihl zakázat. Lívia mu hned prorokuje, že „zkape“, tedy zemře. A rovnou vše hodí na Radku (Anna Slováčková), aby trefila dvě mouchy jednou ranou.

Primář Bobo, pomsta Slováků a hvězda Mázl: Seriáloví šťouralové navštívili Ordinaci

Veterinářka i pacientka

Hanákovi ale naštěstí svěří Ušáka, kterého navíc v Ordinaci vídáme už od štěňátka, do péče zkušené zvěrolékařky. A díky ní se zřejmě podaří zvířátko zachránit, ostatně v díle 1100 už je chlupatý miláček zpět v domácí péči. V kritických momentech v díle 1099 s názvem Jsi sám? o něj však pečovala rusovlasá veterinářka, kterou si zahrála Bára Fišerová. Jméno postavy v seriálu přímo zmíněno nebylo, ale zajímavé je, že když si do vyhledávače zadáte jméno Bára Fišerová a slovo „ordinace“, snadno zjistíte, že v Jílovém u Prahy má herečka jmenovkyni, která se shodou okolností skutečně věnuje veterinární péči.

Když se ale vrátíme k herečce, musíme přiznat i jednu zajímavou drobnost – v Ordinaci už si totiž v minulosti zahrála. Byla to sice jen drobná rolička, ale také poměrně zásadní. Jen posuďte sami – vzpomeňte si ještě na první díly gynekologické ordinace. Zdravotní sestřička Kamila (Linda Rybová) má konflikty s kolegyní Vendulou Holovskou (Veronika Jeníková) i s doktorem Michalem Šebkem (Roman Zach). Už dokonce podává i výpověď, ovšem pak se Michal s Kamilou v 8. díle s názvem Neřeš a žij! v ordinaci ocitnou sami a navíc jsou vystaveni skutečně dramatické situaci – pacientka Tomanová se omlouvá za zpoždění, protože jí ujel vlak. Jenže jakmile dorazí do ordinace, začne jí překotný porod. Není už jiná možnost, než ji odrodit přímo v ordinaci. Kamila a Michal to zvládnou na jedničku, společně ten drobný zázrak zapijí a najdou společnou řeč. A to natolik, že z nenávisti je do pár dílů láska jako trám. Zvlášť poté, co Kamila zjistí, že ji manžel Pavel (David Prachař) podvádí s Danielou (Dana Verzichová).

Dvě postavy, jeden herec

A právě maminku Tomanovou, která svého chlapečka pojmenuje Michal na počest statečného a fešného porodníka, si zahrála rovněž Bára Fišerová. Dokládají to i tehdejší závěrečné titulky, kdyby náhodou někdo nevěřil. Přece jenom, zmíněný díl Neřeš a žij! je už z roku 2005. Herečka se tak logicky za těch 18 let pořádně změnila, ale… kdo ne?

A teoreticky by se mohlo v rámci seriálu jednat i o stejnou postavu, protože u pacientky Tomanové jsme její zaměstnání neznali. Za víc než 18 let (jelikož v moderní Ordinaci jsme se dočkali i pár časových skoků do budoucnosti) už by jistě stihla vychovat z miminka dospělého syna a klidně teď může zachraňovat zvířata coby zvěrolékařka. (A samozřejmě si mezitím stihla odskočit i do Modrého kódu, kde hrála zdravotní sestru :).)

Kde bydlela doktorka Gita?! Další místo z původní Ordinace odhaleno

I kdyby se ale jednalo o chybičku a dvě různé postavy v Ordinaci ztvárněné jednou herečkou, těžko by si toho někdo všiml. Navíc by Bára Fišerová nebyla rozhodně první ani poslední v takové situaci. Dvě role už měli v Ordinaci například i Milan Peroutka, Pavel Soukup, Ivana Andrlová, Berenika Kohoutová či Eva Režnarová. A jistě bychom jich našli i víc. Vzpomenete si také na někoho?

Zdena Studenková v Ordinaci

Obrázek 1 z 27

Pejsek Ušák v Ordinaci snědl něco, co neměl.

Související obrázky:

Napsat komentář