Zajímavosti z kraje

Středočeská hejtmanka Petra Pecková vyslovila obdiv a úctu poskytovatelům sociálních služeb

V úterý 17. října se v Milovickém kulturním domě uskutečnilo páté setkání poskytovatelů sociálních služeb pro rodiny s dětmi. Dorazili zástupci 50 neziskových organizací, sociálně – právní ochrany dětí, státní a veřejné správy, měst Milovice a Lysá nad Labem, ale také ředitelé škol z území a podobně. Akci pořádal největší milovický poskytovatel sociálních služeb POINT Milovice.

Tématem úterního setkání bylo: „Sociální služby pro rodiny s dětmi – jejich význam a potřeby v současné společnosti.“ Setkání startovalo již v půl desáté dopoledne a objevily sena něm desítky organizací, a samozřejmě i zástupci místní samosprávy, nebo škol. Každý příchozí zde dostal prostor pro krátkou prezentaci a představení, či shrnutí toho co se v poslední době stalo nového, či toho, co je v plánu.

Podepište smlouvu s ďáblem: Muzikál Doktor Faust v sobě nese silné poselství

 

Méně peněz pro obce s hazardem

V jednu hodinu pak setkání navštívila také hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN). Poděkovala všem za jejich péči a starost o druhé a prozradila také plánované novinky kraje. Mezi nimi bylo třeba zkrácení peněz pro obce, které doposavad neudělaly nic s hazardem. Právě hazard je totiž často také příčinu toho, proč se některé rodiny dostávají do úzkých. „Musím však poznamenat, že ve Středočeském kraji se to týká pouze 44 obcí ze 1040,“ zmínila Pecková.

Akce se konala ve velmi příjemné atmosféře a všichni účastníci byli spokojeni. Dozvěděli plno zajímavých informací ze svého oboru.

Související obrázky: