Rozhovory

Bylo nás pět z domova důchodců, Ulice i Kouzelné Vánoce: Co prozradil herec Petr Vacek?

Petr Vacek, mimochodem rodák ze Slaného, je známý nejenom coby Tomáš Jordán z nekonečného seriálu Ulice. Milouš v Saturninovi, psycholog ve filmu Zoufalé ženy dělají zoufalé věci... Navíc ale také herec divadelní a též moderátor, režisér, scenárista. Co prozradil o novém přestavení Bylo nás pět (tenkrát) v Divadle na Jezerce? A co chystá s Majdou z Kouzelné školky?

Život po odchodu životní lásky? After Life Na Jezerce rozpláče i rozesměje

O všem Na Jezerce

V Divadle Na Jezerce vás vídáme mimo jiné i v představení After Life, které vzniklo na základě stejnojmenného seriálu z Netflixu. Znal jste seriál, nebo jste toto dílo poznal až díky práci v divadle?

Ne, seriál jsem do té doby neznal, ale v rámci přípravy na zkoušení jsem zhlédl všechny díly. A je to tak vtipný a dobře udělaný seriál, že jsem se moc těšil na zkoušení.

Kdo z postav a postaviček After Life vám je nejsympatičtější a proč?

Jo, to je těžká otázka… Hlavní postava Tony je nejzábavnější, ale taky se mi moc líbí, jak se vyblbnul“ Jan Řezníček na postavách, které hraje. Svého Matta hraju tak, aby mi byl co nejbližší. Takže svoji roli mám taky rád.

Na Jezerce se věnujete také režii – po Saturninovi a Ze života Čapka měla v půlce listopadu premiéru hra Bylo nás pět (tenkrát). Jak byste nás na toto představení pozval? A co je pro vás na režii nejtěžší a co vás naopak na této úloze baví nejvíce?

Já si kromě režie ještě dělal scénické úpravy a Čapka, tedy hru Ze života Čapka, jsem napsal. A to je taky moc hezká součást práce.  Pokud jde o Bylo nás pět (tenkrát), vymysleli jsme si, že kluci z knížky už jsou staří pánové v domově důchodců. Zilvar za nimi jezdí a zjevně to z nich dotáhl nejdál. Jen Péťa Bajza s nimi není. Jak a proč vám říkat nebudu, to uvidíte, ale rozhodně můžu prozradit, že zkoušení byla jedna velká legrace. Ta radost z hraní a ze života pak v představení zůstala. A taky jsem objevil, že mí herci umí zpívat i tančit, což jsem pochopitelně musel využít! Takže na tohle se můžete těšit.

Petr Vacek v Ulici

Obrázek 1 z 8

Petr Vacek v seriálu Ulice Foto: TV Nova

Návrat do Ulice

S Martinem Dejdarem jste moderovali pořad České televize Tajemství těla. Chystají se třeba do budoucna ještě nové díly? A jak vy sám na tento pořad vzpomínáte? Je třeba něco, co jste se díky němu naučil? Něco, co vás nejvíce zaujalo z různých poznatků, co byly součástí tohoto zábavného pořadu?

Bohužel další díly Tajemství těla Česká televize nechystá, je mi to moc líto, protože to byl pořad, který byl jednak velmi zábavný, ale také notně poučný a často i interaktivní, hodně věcí si mohli diváci vyzkoušet sami doma. Vzpomínám rád a s nostalgií, zažil jsem neuvěřitelné věci, třeba chvíle hrůzy, kdykoliv jsem byl ve výškách, ale také chvíle hrdosti, když jsem dokázal poznat po čichu skoro všechny vůně, případně pak samý smích, když jsem si dýchnul rajského plynu (ten je teď v Británii zakázaný jako nebezpečná droga)… no, bylo toho hodně. A dodnes si zakrývám jedno oko před tím, než jdu někam do tmy.

Švýcarská klinika v Poděbradech: Kde se točily nejdojemnější scény z Ulice?

Víme, že se chováte velmi ekologicky, co byste doporučoval lidem, kteří jsou v tomto směru dejme tomu „nepolíbení“ a chtěli by začít?

Doporučil bych začít se vzdělávat. A pak si každý najde tu svou cestu. Já osobně za nejsnazší cestu považuju snížený konzum. Prostě přemýšlet, jestli to, co chci koupit, opravdu potřebuju. Ve městě není problém nechat auto doma a jet MHD. A kupodivu ani vyrobit si doma vlastní prací prostředek není vůbec těžké a je to mnohem levnější a šetrnější k přírodě. Taky není žádný problém snížit spotřebu masa, stačí ho mít jednou týdně. Ale to by bylo na dlouhé samostatné povídání…

Moc vás teď nevídáme v oblíbeném seriálu Ulice, chystá se pro vaši postavu něco nového, co byste mohl prozradit. A máte svého Tomáše ještě po těch letech rád?

Já tam teď nějakou dobu nebyl, vím jenom to, že bych měl zase od dubna točit, ale co bude s mou postavou dál, myslím, zatím není jasné ani scenáristům… Ne, to si dělám legraci, ale opravdu nevím. A vlastně, i kdybych věděl, tak my nesmíme ani naznačovat.

Kouzelné Vánoce

Chystáte teď nové představení, nebo film, či seriál, na který bychom měli nalákat naše čtenáře?

Určitě bych rád čtenáře pozval na našeho Čapka, protože to není žádná těžká tragédie, ale komedie, kde se člověk zasměje, dojme, spoustu se toho doví, ale hlavně se pobaví. A co mi dělá velkou radost – chystáme s Magdalenou Reifovou, kterou znají generace dětí jako Majdu z Kouzelné školky, nové vánoční představení pro děti – Kouzelné Vánoce. Majda už vymýšlí, výtvarničí a šije a já jí ty úžasné nápady trochu závidím, ale občas mě taky něco napadne! Kluci a holky, tatínkové a maminky, těšíme se na vás! Společně si zazpíváme, zablbneme a oslavíme příchod Vánoc!

Související obrázky: