Filmové podfukySeriály

Hranice? Kdepak! Kam chodí do školy seriálové »Kukačky« Kuba a Tomáš?

Druhá řada seriálu Kukačky je v plném proudu a řeší se v ní hned několik nových zápletek. Karty zamíchala i nová postava, maminka Terezy (Marta Dancingerová) Alena v podání Jany Kolesárové. Fanoušci tak nyní zuřivě diskutují o tom, co ji vlastně vedlo k tomu, aby před mnoha lety opustila rodinu a nikdy se neozvala.

Děj ale zároveň stále sleduje dva vyměněné chlapce – Tomáše (Theo Schaefer) a autistu Jakuba (Viktor Sekanina). V posledním odvysílaném díle jsme zjistili, že se nakazili neštovicemi. Aby nenakazili těhotnou Marcelu (Denisa Barešová), vzaly je mámy Tereza a Olga (Sabina Remundová) na chalupu. Když ale zrovna není víkend a kluci nemarodí, musí také plnit svou pravidelnou školní docházku.

Kukačky zakukaly podruhé… První díl druhé řady prozkoumali Seriáloví šťouralové

Právě na začátku druhé řady nastoupili oba do první třídy ve škole v Hranicích, kde mezitím David (Michal Isteník) skončil na postu ředitele. Ostatně také před školou jsme v seriálu nějaký čas strávili, například ve chvíli, kdy dostal Jakub záchvat, protože jeho starší spolužáci kouřili, ačkoliv to zákon zakazuje. Tehdy Jakubovi pomohl Tomáš a díky tomu se zdálo, že společně opravdu zvládnou víc, než každý zvlášť.

Seriál Kukačky

Obrázek 1 z 13

Marek Adamczyk a Marta Dancingerová (Foto: Česká televize)

V ději je škola samozřejmě umístěná v rámci Hranic (kde bydlí Holcovi a nyní už i Kadlecovi), ale co v reálu? Tentokrát jsme nemuseli ani moc pátrat, jelikož Kukačky patří mezi ty seriály, které nezapomínají na závěrečné titulky. Právě v nich se dalo snadno dohledat i poděkování Základní škole Úvaly. Tu najdeme na náměstí Arnošta z Pardubic a budova je snadno rozpoznatelná svou zdobností i výraznými hodinami s černým ciferníkem a bílými ručičkami i číslicemi.

Filmové a seriálové podfuky: Kde je Nemocnice Centrum ze seriálu Chlap?

Přímo před budovou je malá fontánka, která především v letních měsících dokáže skvěle osvěžit. Tedy pokud vás tam místní děti vůbec pustí. Každopádně dospělí přinejhorším mohou svlažit hrdlo v Hospodě na dobrým místě, případně ve vedlejším Bistru Úvaly, které má na své Gastromapě i herec Lukáš Hejlík. Oba podniky najdeme rovněž přímo na náměstí Arnošta z Pardubic. Samotné náměstí je pojmenované samozřejmě po prvním pražském arcibiskupovi, diplomatovi a donátorovi umění, žijícím ve 14. století. Ale proč bychom vám říkali, že byl spolupracovník a rádce císaře Karla IV., když si to jistě pamatujete i z filmu Noc na Karlštejně, kde si Jeho Důstojnost (v krumplované sukni ;)) zahrál Karel Höger.

Jelikož dvůr Hostín, který je dnes součástí středočeských Úval, je považován za Arnoštovo rodiště, postavili zde v 19. století, u příležitosti jeho 500. výročí smrti pískovcovou sochu. Ta byla v 90. letech 20. století zrestaurována a dodnes ji v Úvalech najdeme, a to přímo před radnicí.

Jelikož Kukačky se v současnosti nenatáčejí (a o třetí řadě se zatím vůbec nemluvilo), pravděpodobně v Úvalech na nikoho ze štábu režiséra Bisera Arichteva nenarazíte. Možná tu ale potkáte alespoň muzikálové hvězdy Míšu a Romana Tomešovy, co tu žijí a vychovávají své dva synky.

Kukačky 2

Obrázek 1 z 22

Tomáš a Kuba v seriálu Kukačky

Související obrázky:

Napsat komentář