Filmové podfukySeriály

Našli jsme kliniku z Jedné rodiny: Pracoviště Kláry pomáhá vytvářet rodiny

Seriál Jedna rodina nám ve 3. sérii představil hned několik nových prostředí, z nichž jedno z nejvýraznějších je samozřejmě nové pracoviště Kláry, tedy reprodukční klinika. Která budova si ji zahrála a kde bychom ji ve skutečnosti mohli najít?

Uhnaná Hřebíčková a taxikářka Vlasáková jako rytíř na bílém koni: Jaká je Matka v trapu?

Jedna rodina v práci

Pravidelní diváci Jedné rodiny jistě vědí, že děj seriálu se odehrává ve fiktivním městečku Lomnice. Dá se předpokládat, že přímo v Lomnici, či přinejmenším někde v jejím blízkém okolí se nachází i IVF klinika s názvem My Baby, kam v prvních dílech třetí série nastoupila Klára (Zuzana Vejvodová) jako nováček a s překvapením zjistila, že na klinice jsou všichni tak trochu „jedna rodina“.

Pracuje tam totiž nejen její přítel Petr Vodička (Cyril Dobrý), ale i jeho bývalá přítelkyně Bára (Sara Sandeva), ale dokonce její nový partner, shodou okolností Petrův bratr Medard (Vincent Navrátil). Dále jsou zde zaměstnaní i další „nováčci“ v obsazení seriálu, tedy doktorka Olga (Patricie Pagáčová) a někdejší primář a nyní jen řadový lékař Mrak (Petr Čtvrtníček). A aby toho nebylo málo, na kliniku později nastoupila i Klářina matka Lea neboli „Lejdy“ (Eva Holubová). Navíc jsme se postupně dozvěděli i to, že majitelem a ředitelem je tu náš starý známý Hladký (Tomáš Pavelka), co Kláře kdysi půjčil pejska. Nyní by ji nejraději svedl, ale Klára se jen tak lehce nevzdává.

Už kolikrát jsme v seriálu mohli vidět vysokou moderní budovu s cihlovou fasádou a velkými okny, a to hned z několika úhlů. Z některých se dalo docela dobře vyčíst, že ve skutečnosti se jedná o budovu, která je součástí komplexu Coral Office Park.

Láska za časů rakoviny i prsa mámy ve výloze: Poslední rozloučení se seriálem Smysl pro tumor PODCAST

Ten bychom našli v Praze, a to na Nových Butovicích – vlastně seriálovou kliniku uvidíme hned, jak vylezeme z metra a před sebou máme ještě pár autobusových stanovišť. Pokud byste tam sedli na autobus, můžete dojet třeba do Motola či do Dejvic.

Nedaleko odtud, v podstatě na dohled, je i velké obchodní centrum OC Galerie Butovice. Daleko to není ani do parkovacího domu, takže kdyby naše postavy jezdily do práce autem (a už jsme od nich i slyšely, že tak činí), nebyl by to pro ně žádný problém. U budovy D (také je občas v záběrech v seriálu trochu vidět) pak najdeme i restauraci, takže tam by Petr či Olga klidně mohli chodit na obědy, pokud na to zrovna mají čas.

Seriál Jedna rodina

Obrázek 1 z 18

Klinika v seriálu Jedna rodina Foto: Reprofoto TV Nova

Adresa „kliniky“ zní Bucharova 1281/2 a není bez zajímavosti, že se tam i ve skutečnosti nachází klinika, co pomáhá tvořit rodiny. Jen se tedy v reálu nejmenuje My Baby, ale UNICA Prague.

Vtipné je, že tentokrát nás tak tvůrci v podstatě „nenapálili“, ale chytře využili skutečné prostředí. Podobně tomu ostatně bylo i v případě minulého Klářina pracoviště. Jistě si vzpomenete, že dříve byla zaměstnaná v domově důchodců. Před časem jsme vám odhalili i jeho skutečnou lokaci. Také tato budova i ve skutečnosti slouží stejnému účelu jako v seriálu. Dokonce si zahrála i v dalším seriálu, ale o tom jste u nás možná už četli, že? 🙂

Nejslavnější domov důchodců? Zahrál si v Kukačkách i Jedné rodině

Související obrázky: