Zajímavosti z kraje

FOTO: Strašidla měla sraz v Přerově. Halloween party vyšla na výbornou

Moc pěknou akci má za sebou Přerov nad Labem. V sobotu tam uspořádali lampiónový průvod zakončený opravdovou strašidelnou Halloween party.

Účastnící průvodu se sešli v zahradě zámku už v šest hodin večer. Podle našeho mínění se tu mohlo sejít několik stovek lidí z blízkého i dalekého okolí, kteří byli parádně vybaveni. Řada z nich měla opravdové lampiony, ale i další světýlka, který si věšeli na bundy, nebo jen tak kolem krku a objevila se také jedna opravdová svítící medúza.

Skvělé masky

Samozřejmostí byly i nejrůznější strašidelné masky. Přeci jen šlo o Halloween party. Řadu přítomných zaujalo například dítě, které mělo nůžky „zapíchnuté“ v hlavě, což vypadalo velmi autenticky.

Vánoce letos začínají dřív: Melodie ze Sám doma či z Lásky nebeské rozezní Kongresové centrum

 

Krátce po osmnácté hodině se průvod vydal směrem k fotbalovému hřišti. Po cestě jsme míjeli domy s halloweenskou výzdobou, nebo alespoň s vydlabanými rozsvícenými dýněmi.

V cíli na účastníky pochodu čekalo překvapení, strašidelný les, v němž se nacházelo plno nejrůznějších potvůrek. Byl tam třeba obří pavouk, strašidelný kněz, který si na svém povozu vezl rakev, upír, spousta duchů, nebo děsivý klaun s motorovou pilou.

Fireshow

Atmosféru dokresloval a hudba, nikdo ale nemusel mít extra velký strach, všechny strašidelné bytosti byly nasvíceny tak šikovně, že je s přehledem zvládaly i malé děti.

Každé dítě může vysílat signály ohrožení. Organizace SOFA nově působí také v Lysé a ve Slaném.

To ale nebylo zdaleka všechno. Nejmenší návštěvníci mohli například do stanu, v němž se dívali na pohádku, nechyběla ani stínohra, nebo stánek s občerstvením.

Nám se velmi líbila fireshow při níž došlo na točení velkou spoustou předmětů, ale také na plivání ohně.

Akce se velmi vydařila, děti i dospěláci se dobře bavili a cestou z akce probírali co všechno se jim líbilo, a že toho byla velká spousta.

IMG_20231028_183005

Obrázek 1 z 23

Autor: Alena Píchlová

Související obrázky: