Zajímavosti z kraje

Domácí svíčková i aktivity se psy. Klienti Domova Mladá si užili tábor

V polovině července milovický Domov Mladá vyjel na tábor! Zázemí k tomuto účelu poskytl myslivecký spolek z Kostomlat, který vypomohl také s organizací a program. Všichni si týden plný zábavy užili opravdu na plno.

Na tábor přicházím ve středu během dopolední zábavy. Panuje tam dobrá nálada a klienti Domova Mladá právě vyrábí přívěsky ze speciální tvrdnoucí hmoty, kterou je ještě potřeba zapéct v troubě.

Průzračná voda a plavání s kapříky: Přijeďte se vykoupat do lomu Bořená Hora

Všem to jde moc dobře, a to samozřejmě také díky přítomným zaměstnancům domova, kteří pod vedením Martiny Motuzové precizně sestavili na celý týden program, a také díky dobrovolníkům, pomáhajícím na táboře bez nároků na jakýkoli honorář.

Dobrá nálada a svíčková

Po aktivitě následuje výtečný oběd. Podáváse bramboračka a svíčková. Z jídla jsou všichni nadšení.  Jak by také ne, je domácí. Připravovala ho právě Martina s partnerem. „Chceme, aby ten tábor byl se vším všudy, a aby klienti měli něco jiného než normálně, tak jim připravujeme jídlo sami,“ podotýká Martina.

Články, fotky, videa i správa sítí. To všechno a ještě víc pro vás zajistí naše inzerce

Mezitím přichází návštěva, dvě ženy, které přinášejí zeleninu a ovoce. Po jídle následuje polední klid, kdo chce, ten se může natáhnout na připravené poležení a přichází další návštěva. Canis terapeutka se třemi pejsky.

Aktivity se psy

Všichni si posedají do kruhu pod stromy, mazlí se s pejsky a po mazlení následuje další aktivita při nichž měli právě chlupáči hlavní roli.

Tábor si klienti Domova Mladá mohli užívat v areálu mysliveckého spolku Kostomlaty. Jeho členi také pomáhali s programem a se zajištěním některých aktivit.

Na táboře se nespalo, na noc se účastníci vraceli do domova. Ve čtvrtek potom vyjeli na celodenní výlet Do Farmaparku Soběhrdy. Celý týden si všichni moc užili a tábor je vytrhl ze stereotypu všedních dní.

Související obrázky:

Napsat komentář