Tipy na výletyVolný časZajímavosti z kraje

Průzračná voda a plavání s kapříky: Přijeďte se vykoupat do lomu Bořená Hora

Lom Bořená Hora nedaleko Štětkovic nabízí krásně čistou vodu na koupání. Voda je tak čistá, že vidíte na samotné dno. Společnost vám budou dělat všudypřítomní kapři, kterým se zde moc líbí.

Nachází se tu několik menších pláží, kde si můžete při koupání udělat svou „základnu“. Doporučujeme dávat pozor, zvláště při cestě na pláže, přece jen se nacházíme v lomu, kde je povrch výhradně kamenitý.

Sídlo husitského velitele a zajímavé výletní místo – Sion, co není ve Švýcarsku

Pizza, pivo, limonády

Dopravních spojení do lomu je vícero, nicméně nejpohodlnější je nasednout v Sedlčanech na vlak Os98 směr Benešov u Prahy a dojet do Štětkovic. Z nádraží ve Štětkovicich pokračovat pěšky přibližně 20 minut. Také můžete zvolit auto, přičemž na místě je parkoviště (za místo zaplatíte 60 Kč).

Cena vstupného činí 180 korun za základní vstupenku a 80 korun za sníženou. Rodinné vstupné pořídíte za 440 Kč.

V areálu je možnost zapůjčit si paddleboardy a potápěčské vybavení. Pro větší dobrodruhy je zde také prostor pro utáboření stanu i karavanu. Gril a místa k vaření zde naleznete taktéž. A když už jsme u jídla, nedalo nám neprozkoumat místní kiosek. Něco menšího k zakousnutí tu zastoupí sušenky a různé další laskominy, na větší hlad doporučujeme pizzu. Ta vás vyjde přibližně na 175 korun. »Spláchnout« to vše můžete pivem Pilsner Urquell či Gambrinus – cca 60 Kč za 0,5 l. Ani fanoušci nealkoholických osvěžení nebudou zklamáni – osvěžíte se točeným ovocným  Birellem či různými limonádami.

Pomník Horymírova bájného koně Šemíka najdete v Neumětelích

Moderní kadibudky

Nenechte se odradit zjevem sociálních zařízení – v klasických dřevěných budkách nenaleznete latrínu, ale čistou splachovací toaletu.

Za nás je lom Bořená Hora ideálním místem na letní koupání, a pokud vás toto místo zaujalo, zkuste článek brát jako tip na příjemný výlet. Šťastnou cestu! 🙂

Bořená Hora

Obrázek 1 z 4

Lom Bořená Hora nabízí krásně čistou vodu ke koupání Foto: Nikola Čeňková

Související obrázky:

Napsat komentář