SeriályTipy na výletyVolný čas

Krásná příroda i kraj seriálových »mordů«… To je Modrava

Dnes si opět uděláme výlet i trochu za hranice našeho Středočeského kraje, ale snad nám to odpustíte, když řekneme, že se jedeme podívat po stopách seriálu Policie Modrava. Tento kriminální seriál režiséra Jaroslava Soukupa patří dnes již mezi jasné divácké klasiky. Nejenže se dočkal hned čtyř sérií, ale navíc bývá každý rok na Nově minimálně jednou reprízován. Kromě televizních obrazovek ho ale už nyní můžete sledovat také kompletně na Voyu.

Love story, špetka nacismu a queen Irena: Zlatá labuť PODCAST

Kdo viděl alespoň pár dílů, jistě ví, že hlavní hrdinkou seriálu je kriminalistka Jana Vinická v podání Soni Norisové. Jejím revírem se v rámci děje stává národní park Šumava a okolí, přičemž Vinická sem přišla z osobních důvodů z většího města. Nejprve to tu nemá moc lehké, ale postupně si získává respekt a díky tomu je její tým velice kompaktní a úspěšný.

Obsazení i perfektní kulisy

Případy vražd jí tu pomáhají rozlousknout Jaroslav Satoranský, Filip Tomsa, Jaroslava Stránská či Michal Holán coby nezapomenutelný Jasnačka. Občas poradí i Janina teta Květa Válková, místní pošťačka, v podání Jany Bouškové.

Kromě kriminálních případů, co jsou obecně u českých diváků v oblibě, si seriál získal své fanoušky i díky pár linkám ze soukromí i milostných vztahů vyšetřovatelů i dalších lidí z jejich okolí. Největší devízou jsou ale samozřejmě nádherné exteriéry a obecně záběry na šumavskou přírodu.

Ale když zrovna nemusí Modraváci kvůli mordům vyjet do terénu, kde mají svou služebnu? V tomto směru je seriál docela unikát, jelikož policejní stanici si zahrála skutečná služebna. V prvních dílech byly dokonce kromě exteriérů využity i interiéry policejního sídla, konkrétně jsme se podle webu Filmová místa podívali až do kanceláře vedoucího oddělení.

Budovu Obvodního oddělení, která se od natáčení nijak zásadně nezměnila, najdeme na náměstí v Kašperských Horách. Hned vedle pak stojí Boutique hotel Nebespán a ještě o jeden dům zase Hotel Modrásek, který jistě nepřehlédnete, vzhledem k jeho zářivě modré omítce. Naproti seriálové služebně pak stojí kulturní památka, a to Arciděkanský kostel svaté Markéty, jehož historie sahá až do poloviny 14. století.

Comeback se opět vrátil na obrazovky. Kde najdeme seriálový dům Pacovských?

Obchod až v Srní

Populárním seriálovým místem je pak také obchod, v němž pracuje prodavačka Katka Nováčková alias herečka a dabérka Taťjana Medvecká. Ovšem ten rozhodně v sousedství policejní služebny nehledejte, bylo by to zbytečné. Ten totiž sídlí v jiné obci, a to v nedalekém Srní. Pokud byste si chtěli nakoupit v Coop konzumu a zároveň očíhnout, jak to tam vypadá v reálu, z Kašperských Hor tam dojedete autem zhruba za 17 minut. Mezi obcemi jezdí i autobus, ale pěšky by to teda byla přece jen docela štreka. Google vzdálenost odhaduje na 12,4 km a cesta po silnici by podle něj pěšky trvala 2 hodiny a 41 minut. Ať se tam už ale vydáte, nebo ne, tak jenom dopředu varujeme – na prodavačku Katku tam opravdu nenarazíte! 🙂

Seriál Policie Modrava

Obrázek 1 z 20

Záběr na policejní služebnu v Policii Modrava Reprofoto TV Nova

Související obrázky:

Napsat komentář