NepropásněteTipy na výletyVolný časZajímavosti z kraje

Belgické hranolky, pivo i živá hudba. Kutná Hora ochutná Evropu

Netradiční food festival s názvem Ochutnej Evropu zavítá v sobotu 1. října do Kutné Hory. Na Palackého náměstí mohou návštěvníci od 10 do 18 hodin ochutnat gastronomické lahůdky z celé Evropy. Cílem akce je představit jednotlivé země evropské sedmadvacítky, a to prostřednictvím jejich typických laskomin. Chybět nebude ani oblíbená kapela Eddie Stoilow, zpěvačka Šárka Vaňková nebo zábavní program pro děti. Vstupné je zdarma. 

Gastronomickou přehlídku pořádá Středočeský kraj u příležitosti českého předsednictví v Radě EU. Putovní festival po středočeských městech nabízí už od srpna to nejlepší z chutí a vůní Evropy. Gurmáni se mohou těšit na chorvatskou plejskavicu, belgické hranolky a piva, holandské sýry, francouzské makronky, rumunská vína a mnoho dalších evropských specialit.

Ochutnávky cizokrajných lahůdek zpestří hudební program. Odpoledne vystoupí zpěvačka Šárka Vaňková nebo pražská pop-rocková skupina Eddie Stoilow. Pro děti jsou připravené soutěže, skákací hrad nebo malování na obličej. Ti starší si budou moci otestovat své vědomosti v zábavném kvízu a vyhrát zajímavé ceny.

„Lidé budou moci ochutnat známé i méně známé speciality, poznat kuchyni a kulturu jednotlivých zemí. Návštěvníky bych pozval i na prohlídku historického jádra Kutné Hory. Město je právem považováno za klenot naší země a má co nabídnout na více než jeden den,“ zve k návštěvě Jakub Kulhánek, ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu.

Festival, který se koná pod záštitou ministra pro evropské záležitosti ČR pana Mikuláše Beka, doplní také panelová výstava o oceněných stavbách realizovaných z evropských finančních prostředků na území středních Čech. Příští zastávkou bude 8. října Mělník a putování po středočeských městech festival zakončí 15. října v Kladně.

Související obrázky:

Napsat komentář