NepropásněteTipy na výletyVolný čas

Největší umělecká díla na jednom místě? Mistři renesance ovládli Mánes

Florencie, pařížský Louvre, Sixtinská kaple ve Vatikánu. Všechny jejich krásy můžete poznat v rámci jediné cesty. Už balíte kufr? Netřeba… Nemusíte dokonce ani opustit rodnou hroudu, stačí zajet do hlavního města a navštívit unikátní výstavu Mistři renesance.

Drobečky informací a obláček z hudby Josefa Myslivečka: Poslední možnost zhlédnout výstavu Il Boemo

Ta je k vidění od 1.3. -30. 5. 2023 v pražské Galerii Mánes. Zaměří se především na díla 4 světoznámých umělců – Leonarda Da Vinciho, Michelangela, Sandra Botticelliho a Raffaela. Repliky uměleckých kousků z 12 největších galerií světa nám představí například slavnou Monu Lisu a její nevyzpytatelný úsměv. Budeme moci obdivovat atletickou postavu sochy Davida. Připomeneme si, co byl první ženský akt v životní velikosti a prohlédneme si, jak renesance zobrazila stvoření člověka.

Slavný detail rukou Adama a samotného Boha jste již jistě viděli v různých souvislostech. Stejně tak i dva znuděné andělíčky, co si podpírají hlavičky. Ale z jakého obrazu vlastně pocházejí, to možná netušíte, nebo jste to už stihli zapomenout. Pokud ale vše uvidíte na vlastní oči, nic takového už nehrozí.

Výlet do pohádky pro děti i dospělé? Výstava Libuše Šafránkové prodloužena do půlky ledna

Pokud také toužíte nasát atmosféru renesance, Galerie Mánes je ideálním místem, kde začít :). Vstupenky jsou navíc k dispozici e-shopu na webu výstavy a též v síti Ticketportal. K dispozici jsou vstupenky OPEN VIP, díky nimž bude možné navštívit výstavu Mistři renesance bez rezervace konkrétního data a času. Základní cena činí 380 Kč, studenti a senioři platí 320 Kč a za děti ve věku 6-14 let zaplatíte 250 Kč. Slevu mají také návštěvníci s průkazem ZTP/P (a jejich doprovod neplatí nic), případně na webu najdete i výhodný balíček pro celou rodinu.

Související obrázky:

Napsat komentář