DivadloNepropásněteVolný časZajímavosti z kraje

Vzhůru do raketoplánu Dorotka! Lampion ovládne Čaroděj ze země Oz

Skutečně nevšední divadelní zážitek nás nyní čeká v kladenském Divadle Lampion, a to díky novému představení Čaroděj ze země Oz, které bude mít premiéru již v sobotu 4. března v 17 hodin. Na co se můžeme těšit?

V Kladně nám rozstříhá srdce Případ Edward. Divadlo Lampion zahajuje novou sezonu

Už jste se někdy ztratili? Ve městě? V lese? A co ve vesmíru? Za sedmero galaxiemi a sedmero červími dírami se kolem jednoho hvězdného obra točí planeta Oz. Mezi astronauty se říká, že na ni vládne mocný čaroděj, který na sebe umí vzít jakoukoli podobu a dokáže odpovědět na jakoukoli otázku. Že čarodějové jsou jen v pohádkách? Kdo ví, jak to chodí na jiných planetách.

Pokud tomu chcete přijít na kloub a nebojíte se létat, vydejte se na palubě raketoplánu Dorotka vstříc vesmírnému dobrodružství. Startujeme z Divadla Lampion.

Tak tímto způsobem nás divadlo zve na novinku sezony, inscenaci Čaroděj ze země Oz, v režii Zdeňka Jecelína, jenž je také autorem textu. Dramaturgie se ujal Matouš Danzer, o scénu a kostýmy se postarala výtvarnice Jitka Nejedlá a hudbu připravili Tomáš Háček ve spolupráci s hercem Petrem Šmídem. Na jevišti se předvedou Kristýna Dámová, Diana Hauptová, Marie Jansová, Radek Pokorný, Jiří Šponar, Petr Šmíd a Jan Vejražka. 

Jedinečný zážitek

Inscenace je ale především zajímavá tím, že je nazkoušena ve formátu site specific. Co to znamená? Bude to vlastně trochu interaktivní… Diváci totiž během celého představení putují společně s herci po divadle a hra se postupně přesouvá z jeviště do foyer a do hlediště. V Divadle Lampion k takovému projektu přistoupili poprvé.

Režisér dětského představení Zlatovláska: 120 let stará pohádka je znovu aktuální téma

Vzhledem k tomuto specifickému rozložení bude uvedena na malé scéně, a to pro 50 diváků. První zájemci už po této šanci samozřejmě chňapli, jelikož premiéra i následující repríza jsou vyprodány.  

Kdy vyrazit?

Další reprízy Čaroděje jsou plánovány na duben, konkrétně v úterý 4. dubna, od 9:30 a od 14 hodin. V repertoáru je ale ještě více zaímavých kusů, například Případ Edward, Zlatovláska, Broučci, Cesta do pravěku a další. Více informací i prodej vstupenek najdete na webu Divadla Lampion.

 

Čaroděj ze země Oz
Čaroděj ze země Oz

Související obrázky:

Napsat komentář