DivadloVolný časZajímavosti z kraje

Amplion i Lampion za hranicí skutečnosti: »Raketou přiletí« i Bočanová

Rok se s rokem sešel a Divadlo Lampion v Kladně připraví i v letošním roce festival loutkového divadla Amplion. Bude se jednat již o čtvrtý ročník a tentokrát téma zní: „Za hranicí skutečnosti“. Tak trochu i návaznosti na nové představení Čaroděj ze země Oz, které mělo premiéru během prvního víkendu v březnu.

Vzhůru do raketoplánu Dorotka! Lampion ovládne Čaroděj ze země Oz

„Tři, dva, jedna, start! Zkontrolujte si své bezpečnostní pásy, pohodlně se usaďte, naše raketa odlétá na PLANETU AMPLION. Milí cestovatelé za poznáním, je tady 4. ročník festivalu loutkového divadla AMPLION. I tento rok vám nabídne tři dny pestrého programu v Divadle Lampionu a na Náměstí Starosty Pavla,“ zve vás umělecká šéfka Divadla Lampion Lucie Helena Botlíková.

„Zanechte tedy všechny starosti na Zemi a vydejte se prozkoumat galaxii loutkového divadla. Speciální raketou za námi přiletí i letošní patronka Mahulena Bočanová,“ dodává k akci, která se odehraje v termínu od pátku 26. 5. 2023 do neděle 28. 5. 2023. 

Stejně jako v minulých ročnících, tak i letos se mohou diváci těšit na divadelní hosty ze všech koutů České republiky, například Divadlo DRAK, Divadlo Radost Brno, Divadlo loutek Ostrava, Studio Damúza a mnoho dalších. „Hostitel“ neboli Divadlo Lampion pak na venkovní scéně vytáhne rodinné stříbro, tedy inscenaci Zlatovláska v režii Jiřího Jelínka.

Hravá, pohádková a hlavně vtipná. Zlatovláska se usídlila v kladenském Divadle Lampion

Milovníci loutek a divadla budou muset opět rozdělit pozornost mezi dvě divadelní scény. Část programu se odehraje přímo na jevišti Divadla Lampion, druhá je čeká ve stanu OKODOM na Náměstí starosty Pavla. Kompletní program najdete na webu Divadla Lampion.

Festival Amplion

26. 5. 2023 – 28. 5. 2023

Stejně tak i vstupenky na festival jsou již v prodeji, a to na webových stránkách divadla www.divadlolampion.cz nebo na pokladně Divadla Lampion a Městského divadla Kladno.

 

Související obrázky:

Napsat komentář