DivadloVolný časZajímavosti z kraje

Boleslavský Hotel mezi dvěma světy mne dojal k slzám. Tak skvělou hru jsem ještě neviděla

Poslední, co jsem viděla v Městském divadle Mladá Boleslav, byla inscenace Hotel mezi dvěma světy. Hra, která ukazuje člověka na cestě mezi životem a smrtí, mne uchvátila, potěšila, rozesmála  a zároveň mi také vehnala slzy do očí.

Hotel mezi dvěma světy začíná příchodem nové duše. Než se vysvětlí, kde vlastně je, proč a co tam dělá, tak zažijeme plno komických situací. Přitom se odkrývají příběhy všech hlavních hrdinů. Ti postupně odcházejí buď kamsi dolů, což značí, že se vrací do svého pozemského těla, anebo nahoru, což značí, že už se nevrátí nikdy nikam… A pak se na scéně objeví mladá dívka.

Láska, kde bychom ji nečekali…

Mladá dívka plná života a nadšení, protože v Hotelu mezi dvěma světy může, narozdíl od pozemského světa, žít naplno. Ve skutečnosti je totiž velmi nemocná a nepohyblivá.

Adinu Mandlovou oživila také Malvína Pachlová. Boleslavské divadlo vzdalo hold slavné rodačce

Mezi ní a hlavním hrdinou, kterého jsme viděli přicházet v prvním obraze, vznikne, i na tomto možná trochu děsivém místě, velká láska. A víc už z děje neprozradím.  To abyste do divadla prostě zašli.

Slzy dojetí

Za sebe ale mohu říct, že jsem byla poprvé v životě v divadle dojatá k slzím. Herecké výkony byly velmi přesvědčivé, líbily se mi také kostýmy a zajímavá scéna. Hra pěkně plynula, člověk se nestihl ani na chvíli nudit a odcházel velmi vnitřně obohacený. A jedno důležité poselství. Člověk by měl prostě a jednoduše vychutnávat všechny „bonbonky“, které k němu přijdou, ať už si pod pojmem bonbonek představíme cokoli. Nerozumíte tomu? Tak hurá do Městského divadla Mladá Boleslav.

Program divadla ZDE.

Související obrázky:

Napsat komentář