Volný časZajímavosti z kraje

FOTOGALERIE: Nejlepší mejdan? Tisící koncert kapely zakázanÝ ovoce

Výroční koncert odehrálo zakázanÝ ovoce v neděli 7. května v Gauči na Výstavišti v pražských Holešovicích. Na místě bylo několik stovek lidí, kteří dorazili samozřejmě také na předkapely Wotazník, Curlies nebo Covers for lovers.
Mejdan začal v půl šesté a skončil lehce po desáté večerní. Na závěr hrálo právě zakázanÝ ovoce, které předvedlo hodinu a půl dlouhý set. Během koncertu zazněly všechny hitovky kapely, nechyběla ani veleoblíbená Alkoholka (dokonce se zpěvačkou, jež patřila mezi hosty večera), nebo Pornostár.
Ovoce mělo několik hostů, mě nejvíce zaujal hned první z nich, Jakub Večeřa (kytara), který s klukama hrál cca tři roky. Tenkrát vystřídal Štěpána Soukupa, teď se role prohodily a Kubu vystřídal Štěpán. Společně během nedělního veřera zahráli šest songů a publikum jásalo. Poslední vydaný hit kapely, Horký maliny, hráli Kuba a Štěpán dokonce společně, podobně jako ve verzi, kterou můžete vidět na Youtube a v níž si také rozdělili úlohy a song nahrávali společně.


Další kdo zahrál byl například technik kapely, bez kterého by se kluci už neobešli. Na basu odehrál jednu písničku místo Yarise. V záverečné písničce – Irská se zase objevil dudák Martin z Curlies. Na podiu se objevil také basák Petr ze Štěpánovy sólové kapely.

Hitovky Štěpána Soukupa

Kluci si střihli také dva hity Štěpána Soukupa z jeho sólové dráhy, songy Nevěrná a S tebou, které jsou oba fakt top.


V gauči panovala dobrá nálada, všichni se bavili, nechybělo ani dobré pití, či něco k snědku. Kapely obdivuji za to, že dokázaly vystupovat tak nalehko oblečení. Já měla dvě bundy a skoro jsem zmrzla. Ale to není výtka, počasí holt nikdo ovlivnit nedokáže (i když se o to hlavy pomazaný v minulosti „pokoušeli“).

Poznámka pod čarou

Zakázaný ovoce znám asi tak od svých dvaceti let. Když mne tahle kapela oslovila, jeslti bych nenapsala o jednom z jejich koncertů, tak mi to připadalo jako skvělá náhoda. Na pár let se mi sice ztratili z dohledu, ale dál je budu bedlivě sledovat! Klukům přeju, ať se jim další tisícovka hraje skvěle!

IMG_3170

Obrázek 1 z 59

Jedinečný rozhovor: zakázanÝovoce má v neděli 1000. koncert! Zahrají například s Wotazníkem

Související obrázky:

Napsat komentář