DivadloNepropásněteTipy na výletyVolný časZajímavosti z kraje

Kleopatra v létě rozezpívá Kačinu, vystřídají ji manželé Suší z Ordinace

Léto je za rohem a s ním přichází i možnost netradičních letních scén, díky čemuž je možné spojit pěkný výlet i s divadelním zážitkem. Chcete zažít »Kulturu pod hvězdami«?  Možností je celá řada.

Meda i Štěstí s Vondráčkovou a Čermákem: Jaká představení chystají Voděrádky?

Kultura pod hvězdami nabízí každoročně různorodý program kombinující koncerty, muzikály i činohry. Co se týče Středočeského kraje, budeme se letos opět moci těšit na empírovém zámku Kačina.

Dvoják Michala Davida

Ve čtvrtek 10.8. tamější pásmo zahájí od 20 hodin slavný muzikál Michala Davida Kleopatra, který se jinak hraje v Divadle Broadway, a to již od roku 2002. Jen pozor, jedná se o koncertní verzi, tzn. že děj bude spíše upozaděn, různě zkrácen a zjednodušen a hlavní slovo tak bude patřit především písničkám. A to v podání Kamily Nývltové, Mariana Vojtka, Josefa Vágnera, Lindy Finkové a Petra Ryšavého.  Doplní je také taneční company: Petr Faltus, Jiří Minařík, Michaela Novotná a Jana Sochůrková.

V pátek 11. 8. ovládne Kačinu (rovněž ve 20 hodin) pro změnu výpravná koncertní verze hit muzikálu Děti ráje, složeného z písní rovněž Michala Davida. Decibely láskyPár přátelPoupata i Céčka musí jednoznačně zaznít… A když ne Nonstop, tak alespoň dvě hodiny a dvacet minut jistě. „Trocha romantiky, maličko nostalgie, humor, zábava, ale i nadhled,“ to vše slibují Děti ráje. A obsazení? V roli Evy vystoupí Aneta Vrzalová, coby Michal se představí Tomáš Löbl, jako Kájinu uvidíte Michaelu Noskovou, role Toma se zhostí Sagvan Tofi a Stanleyho si zahraje Braňo Polák. Opět dostane prostor i taneční company, a to ve složení: Kateřina Poláčková, Kateřina Górnioková, Radek Fišer, Lukáš Prokop.

Manželé z Ordinace opět spolu

Sobota 12.8. bude od 17 hodin patřit činohře, konkrétně komedii agentury Harlekýn Mlčeti zlato s Janem Čenským a Danou Morávkovou v hlavních rolích. V současnosti je vídáme jako moderátorskou dvojici Snídaně na Nově, ovšem daleko víc si je jistě pamatujeme jako manželskou dvojici Suchých z Ordinace v růžové zahradě 2. A manželský pár si zahrají i zde, jen místo Davida a Zdeny to tentokrát budou Gaspard a Clémence. Ti jsou spolu už velmi dlouho a mají dospělého syna Lucase, co se oženil s krásnou Manon. Jenže když dojde k rozkolu mezi mladou dvojicí, rodiče se začnou dohadovat o tom, zda by se měli rozvést, nebo ne. A během tohoto rozhovoru řeknou spoustu věcí, co asi původně říct vůbec nechtěli. Jaká skrytá tajemství odhalí a ustojí to jejich vztah?

Kromě ústřední dvojice se na jevišti objeví Lucas alias František Skopal / Robert Hájek, ale také Manon, což je role, kde se alternují hned tři herečky – Dominika Býmová, Ivana Korolová a Karolína Vágnerová. První dvě jistě dobře znáte, Dominku jako servírku ze seriálu Most!, Ivana Korolová (hlas Lízy Simpsonové) se zase zapsala do srdcí díky rolím v primáckých seriálech Krejzovi či Dobré zprávy. A ani jméno Karolína Vágnerová už není zcela neznámé, v poslední době na sebe totiž upozornila především rolí Venduly Svobodové v minisérii Iveta (k vidění na Voyo), co vypráví o životě zesnulé zpěvačky Bartošové.

Barnovi, rodina Suchých i Bobo Švarc: Kde je dům s »putovním» bytem Ordinace?

Slavná opera i muzikálová procházka

Na komedii Mlčeti zlato ovšem ještě ten samý den naváže komorní verze opery Rusalka, a to od 20:30. 

V díle Antonína Dvořáka se v roli Rusalky představí Tereza Mátlová, Vodníka ztvární Daniel Hůlka.

V dalších rolích:
Princ – Peter Berger / Peter Malý
Ježibaba – Andrea Kalivodová / Ester Pavlů
Cizí Kněžna – Ester Pavlů / Iveta Jiříková
Hajný/Lovec – Vladimír Chmelo
Kuchtík – Dana Šťastná
1. Žínka – Bronislava Smržová / Kristýna Kůstková
2. Žínka – Markéta Dvořáková
3. Žínka – Dagmar Drechslerová

S Kačinou se Kultura pod hvězdami rozloučí v neděli 13. 8., a to koncertem PROCHÁZKA SLAVNÝMI MUZIKÁLY. 

Programem, co začne od 17 hodin, provede dvojice Petra a Radovan Královi.

V jejich podání uslyšíte skladby z řady oceněných světových muzikálů i českých filmových hitů – například West Side Story, Kabaret, Hello Dolly, Donaha, My Fair Lady, Kdyby tisíc klarinetů, Noc na Karlštejně, LaLaLand, Evita a další…   

Na Kačinu se vám nechce?

Pokud by vás zajímala Kultura pod hvězdami, ale raději byste dali přednost jinému místu než Kačině u Kutné hory? Případně jste se už namlsali a chcete toho rovnou navštívit víc? Není proglém, na webu Kultury pod hvězdami najdete program i všechny další letní scény. Letos se bude hrát na Hrádku u Nechanic, ve Frýdku-Místku, v Ostravě-Porubě, v Kroměříži, Brně, na Kuksu, na zámku Lednice, v Opočně, na Sychrově, v Třeboni, ve Ždáru nad Sázavou, ve Stodu a dokonce na dvou místech na Slovensku – v Žilině a Trnavě.

Na programu jsou i další tituly – ať již Dracula, Čas růží, Tři mušketýři, Láska nebeská, Maminy, Rebelové či Okno mé lásky z muzikálových kousků, koncert Muzikál naruby nebo činohry různých divadel a společností – například Slepice na zádech, Pardon, pane premiére, Na zlatém jezeře, Na poslední chvíli, V Paříži bych tě nečekala, tatínku, Otevřené manželství, Milionový údržbář, Třináct u stolu, Drobečky z perníku. A dokonce dojde i na Varieté Krhut, tedy one man show Jiřího Krhuta. Tak vybírejte a užívejte!

 

Související obrázky:

Napsat komentář