DivadloNepropásněteVolný časZajímavosti z kraje

Šestý ročník Roztančeného divadla: Manželé Křížovi i Haďák ze Zoo vyzvou k tanci Mladou Boleslav

O tom, že zde ve Středočeském magazínu milujeme divadlo, už asi víte. Ale co takový tanec, na který tak často řeč nepřijde? Autorská dvojice Martin Šimek & Tereza Řípová naštěstí tyto dva druhy umění dokázala propojit v exkluzivním projektu Roztančeného divadla, který se letos dočká již šestého ročníku. Navíc na finále se můžeme těšit v listopadu na jevišti Městského divadla v Mladé Boleslavi.

Pokud máte rádi StarDance, jistě vás bude zajímat i Roztančené divadlo – zde jsou totiž taneční páry rovněž tak trochu »namíchané«. Profesionální tanečník k sobě do páru dostane hereckou osobnost a společně se na parketu utkají o putovní skleněnou trofej. Tu v minulých letech získali například Daniel Bambas, o němž jsme psali například v souvislosti s představením Krás(k)a na scéně, či Nina Horáková, kterou diváci mladoboleslavského divadla mohou znát coby Eržiku z Balady pro banditu. Dále pak Jakub Šafr, Václav Jílek či v neposlední řadě muzikálová hvězda Monika Sommerová, kterou vídáme v pražské GoJa Music Hall coby křehkou Christine ve Fantomovi opery i coby čarodějnici Iklil v Doktoru Faustovi, uváděném v Divadle Na Maninách.

Manželé proti sobě

Ale zpátky do současnosti. Letos totiž bude Roztančené divadlo obzvlášť napínavé, už jen proto, že se proti sobě postaví manželský pár. Tím jsou Jan a Marie Křížovi, jejichž domovskou scénou je pražské Divadlo Kalich. 

Marie-Krizova-Adam-Koutek

Když pomineme muzikály Robin Hood, Pomáda či Horečka sobotní noci, kde je můžeme vídat, měli bychom také zmínit, že Marie Křížová ztvárňuje i královnu Elišku v muzikálu Noc na Karlštejně (ve verzi uváděné na nádvoří hradu) a dvojnásobný držitel Thálie Jan Kříž má zase zkušenosti ze zahraničí díky muzikálu Ples upírů.

Také jsme se o nich nedávno zmiňovali v našem článku o libereckém představení Divotvorný hrnec, kde ztvárnili zamilovaný pár. Zde budou ale každý za sebe – Marii provede po parketu Adam Koutek a Jana si vezme do parády sama zakladatelka projektu Roztančené divadlo Tereza Řípová.

Jan-Kriz-Tereza-Ripova

Herci ze ZOO, Ordinace i Ulice

Rovněž druhý zakladatel projektu Martin Šimek si vše sám vyzkouší na vlastní kůži a společně s herečkou Dianou Šoltýsovou bude zastupovat Městské divadlo Mladá Boleslav. Druhé »želízko v ohni« pro tuto scénu budou představovat též tanečnice Michaela Nováková a herec Vuk Čelebić. Na prknech, která znamenají svět, ho v Mladé Boleslavi vídáme v představeních Višňový sad a Revizor a objevit by se měl i v připravované inscenaci Rok na vsi. Televizním divákům je pak známý též ze seriálu Ulice, kde představoval záporáka Roberta Bláhu. Svého času tam proháněl nejednu sukni (Adriana Pešková neboli Šárka Vaculíková či sekretářka Mastná v podání Stanislavy Jachnické), než ho scenáristé nechali zemřít při autonehodě.

Podobně dramaticky před lety zahynula i postava Roberta Šambery v Ordinaci v růžové zahradě 2 a právě ten byl velkou láskou krásné zrzavé zdravotní sestry Báry Barešové, kterou ztvárnila Nikol Kouklová, další účastnice tohoto ročníku Roztančeného divadla. V soukromém životě manželka herce Karla Heřmánka mladšího se nyní svěří do náruče tanečníka Daniela Kecskemétiho. Společně pak budou o trofej bojovat ve jménu Divadla Bez zábradlí, kde Nikol září například v představeních Mnoho povyku pro nic, Hra, která se zvrtla či Cabaret.

Pražské Divadlo Na Fidlovačce pak bude reprezentovat Šimon Bilina z muzikálu Branický zázrak. A neboli též Haďák z primáckého seriálu ZOO – zatímco v seriálu motá hlavu mladé Sid v podání Michaely Pecháčkové, v Roztančeném divadle mu bude partnerkou Veronika Jirků.

Simon-Bilina-Veronika-Jirku

Finále v Boleslavi

Kdo z nich se stane tanečníkem sezony, se dozvíme na Finálovém galavečeru v sobotu 26. listopadu od 19 hodin v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Vstupenky lze zakoupit na webu nebo na pokladně divadla. Kromě tanečních dvojic zde uvidíte i řadu dalších osobností z různých uměleckých oborů, kteří zasednou do odborné poroty. Slavnostním večerm pak provede dvojice Světlana Witowská a Jaromír Nosek za doprovodu kapely Gin in Jam.

,,Od první myšlenky, kdy jsme s Martinem vedli Taneční večery na divadelních prknech na Malé scéně mladoboleslavského divadla uplynulo již sedm let. Měli jsme a stále máme společnou vizi vrátit do tance příběhovou linku a propojit taneční svět s tím divadelním. Za ty roky se snažíme projekt neustále posouvat, abychom vždy překvapili i naše věrné diváky. A proto jsem neskutečně ráda, že čtenáře můžeme opět pozvat v sobotu 26. listopadu do Městského divadla v Mladé Boleslavi, aby si taneční večer přišli užít společně s námi!” zve navíc na tuto událost sama zakladatelka Tereza Řípová.

Už se nemůžete dočkat? Pokud už nyní chcete vědět něco víc a sledovat přípravy, případně už rovnou začít fandit jednotlivým tanečním dvojicím, můžete Roztančené divadlo sledovat na sociálních sítích: FB – Roztančené divadlo, IG @roztancenedivadlo a YouTube Roztančené divadlo

Simon-Bilina-Veronika-Jirku

Obrázek 1 z 7

Šimon Bilina a Veronika Jirků

Související obrázky:

Napsat komentář