SeriályVolný čas

Seriál ZOO: Pojďte se podívat na místa, na která vás kamery normálně neberou

Zoo Dvůr Králové nás mile překvapila. Navštívili jsme ji v době největších veder, ale vůbec to nevadilo. V zoo bylo příjemně a viděli jsme plno zajímavých zvířat i tamní safari. A víte co? Točí se tu oblíbený seriál ZOO. Odpusťte nám tedy, že se tentokrát vydáváme za hranice Středočeského kraje a pojďte se podívat tam, kam vás kamery obvykle nevezmou.

Každopádně začneme někde, kde se běžně točí. Je to správní budova, v níž sídlí seriálová ředitelka zoo Marie Roklová, ale též její náměstek Lubor Brázda, nebo PR manažer zoo Albert Polák. Mimo jiné je sem situována také prodejna suvenýrů a kávy. 

Opravdové ředitelství i galerie

I ve skutečné zoologické zahradě zde (Neumannova vila) najdeme ředitelství, dokonce i suvenýry, ale především Galerii Zdeňka Buriana. Co nás zaujalo, je schodiště do horního patra, které můžeme vidět i v seriálu (interiér se však točí v ateliérech, ne v zoo – autoři scény se ale zřejmě inspirovali realitou).

Letní kino i hvězdy Fantoma opery: Skrytý klenot Park Zahrádky nabízí i kulturní program

Celé zoologická zahrada prošla v posledních letech velkou proměnou. Upřímně řečeno, byla jsem tady asi před sedmi lety a moc se mi tu nelíbilo. Zato z poslední návštěvy jsem byla přímo unešená. Najdeme zde krásné moderní pavilóny a plno zajímavých zvířat. Mně se asi nejvíce líbil výběh s žirafami. 

Úplně ze všeho nejlepší je ale místní safari (jak jinak!). Na to se můžete vypravit vlastním automobilem, což bych za sebe nikomu nedoporučovala. My jsme jeli safari truckem, prohlídka byla s výkladem a jelo se nám pohodlně. No a proč bych se nevydávala vlastním vozem? Několikrát se nám stalo, že nám zvířata zastoupila cestu a nechtěla se pohnout, což bylo opravdu nepříjemné a pro nás panikáře nepřekonatelné. Vůbec nevím, co bych dělala ve vlastním voze, zatímco zkušený průvodce moc dobře věděl jak se zachovat, aby se zvířata  v klidu rozestoupila a nepoplašila se. 

Nevystupovat!

Navštívili jsme samozřejmě také lví safari, v němž můžete vidět pár dospělých lvů a čtyři odrostlá mláďata. Tady zoo důrazně připomíná, že není možné z vozu vystupovat, protože lvi samozřejmě mají své lovecké pudy a takové jedno vystoupení může být také poslední.

Což takhle dát si plavbu? Dopřejte si výlet na Slapy

Shrnuto podtrženo, prázdniny ještě zdaleka nekončí a tuhle zoo opravdu potřebujete vidět! Vydejte se sem a prohlédněte si jí na vlastní oči! A jestli se už těšíte na seriálovou ZOO, tak nezapomeňte, že každých 14 dní ve čtvrtek můžete zhlédnout jeden díl v předpremiéře na Prima Plus.

Autor: Alena Píchlová

Související obrázky:

Napsat komentář