NepropásněteTipy na výletyVolný čas

Letní kino i hvězdy Fantoma opery: Skrytý klenot Park Zahrádky nabízí i kulturní program

Tímto článkem se zase jednou přiznávám, že jsem Středočeskému kraji nevěrná a žiju a trávím čas především v Praze. Dnes představím jedno místo z naší metropole, které asi není nijak zvlášť známé, ale nabízí skvělé možnosti relaxu a dokonce i nějakou tu kulturu – jedná se o Park Zahrádky na Praze 9.

Tajemná místa »za rohem«? Čertův vršek a zajímavá legenda libeňského kopce

Tento park jsem objevila popravdě úplnou náhodou, ale v posledních měsících se stal jedním z míst oblíbených míst v Praze a zároveň mým útočištěm, když jsem v největších vedrech chtěla nahnat nějaké ty kroky a zároveň jsem chtěla odpočívat a zírat do uklidňující zelené barvy.

Hřiště, občerstvení, kačenky

Nejčastěji se do parku vydávám z Vysočan, od metra stačí jít kousek po hlavní silnici směrem k Nádraží Libeň a ve chvíli, kdy narazím na Rokytku, vydávám se zleva podél jejího břehu. Když míjím fitness louku Rokytku, vím, že už jsem blízko. V parku obvykle zaberu nějakou tu lavičku a nedávno jsem tu sledovala hemžení kačenek. Zrovna jela kolem projížděa nějaká rodinka a maminka na kole volala na maličkého chlapečka na odrážedle: „Hlavně nezajeď kačenky!“ Nebojte, nezajel, koukal na ně stejně nadšeně jako já.

Park Zahrádky v Praze

Obrázek 1 z 6

Park Zahrádky v Praze Foto: Jana Hanušová

Park nabízí pro rodiny s dětmi ostatně více možností, kromě klasického dětského hřiště také tzv. »vysočanské Mirákulum«, které ale leckdy bývá zavřené z bezpečnostních důvodů. 

Co bývá spolehlivě otevřeno, je místní kiosek Café Park Zahrádky s občerstvením. Aperol, domácí limonáda, pivo, káva, Frisco, ale i něco mlého k snědku. Zmrzlinka pro osvěžení či sladká makronka… A k dispozici je samozřejmě koš na tříděný odpad. 

Letní kino i muzikálový večer

Slíbili jsme vám i dávku kultury, tak pojďme na to.  Letos v srpnu není v Parku Zahrádky o akce nouze. 

Hned dvakrát zde bude možnost zhlédnout filmy pod širým nebem – ve středu 23. srpna nás čeká český snímek Střídavka, který jsme zmiňovali i v našem podcastu o seriálu Jedna rodina. Zahráli si v něm Jiři Vyorálek, Anna Polívková, Jitka Čvančarová, Martin Hofmann, Kristína Svarinská a další. 

Čtvrtek 24. srpna pak bude patřit naopak hollywoodskému trháku jménem Top Gun Maverick. Snímek z roku 2022 stojí a padá na Tomu Cruiseovi.

Promítání v obou případech začíná ve 20:45 a co je nejvíc? Vstup je zdarma. Plakátek, který nás na akci zve, pak zmiňuje ještě informaci: Občerstvení zajištěno!

PODCAST: Berenika v popelnici a hlavně se neřežte! Jak nás baví Jedna rodina?

Informace o volném vstupu pak platí i pro další akci, kterou nemůžu coby milovník muzikálů opomenout. 27. srpna od 19 hodin nás totiž čeká Muzikálový večer. Park Zahrádky naštíví dvě hvězdy Fantoma operyRadim Schwab a Monika Sommerová.

Zaznít by měly skladby z muzikálů Dracula, Fantom opery, Monte Cristo či Noc na Karlštejně, ale i další krásné melodie. Už se těšíte? Já tedy ano.

Související obrázky:

Napsat komentář