Tipy na výletyVolný časZajímavosti z kraje

Což takhle dát si plavbu? Dopřejte si výlet na Slapy

Letní sezona přímo vybízí k tomu, aby člověk podnikal pěkné výlety a poznával něco nového. Často vám zde dáváme tipy jak pro pěší, tak pro výlety autem či autobusem a vlakem, ale jeden dopravní prostředek jsme možná zanedbali. Což takhle dát si plavbu na lodi?

Zákusek bez výčitek. Vyzkoušejte náš odlehčený míša řez. JIný už nebudete chtít

Možností je samozřejmě spousta, mimochodem nabídku mají i Poděbrady, které dokonce spolupracují i s Country rádiem, tím pádem některé jejich plavby nabízí i kulturní program, vhodný pro posluchače tohoto rádia.

S Cecílií na Slapy

Dnes se ale zaměříme spíše na plavby, které poskytuje Pražská paroplavební společnost (PPS). Její nabídku najdete na webu Paroplavba.cz. Na lodi se můžete podívat například do Mělníka či na Slapy.

Především druhá možnost patří mezi populární volby. Cestující z lodi můžou vidět nejen malebná vltavská zákoutí a krásnou okolní přírodu, ale též starobylou obec Davli. 

Plavba, která v celé své délce trvá 9,5 hodin, začíná i končí v Praze, vyplouvá se z Rašínova nábřeží. Nachystána je po cestě jedna zastávka pod Slapskou přehradou, s možností protáhnout nohy a dopřát si procházku. Po cestě jistě narazíte i na restaurace, ovšem počítejte s tím, že v nich bývá velký nátřesk, a tak se tam možná na vás nedostane hned. Tak ať vám lodička neujede.

Každopádně hlad ani žízeň rozhodně nehrozí, na samotné lodi (Vltava či Cecílie) je k dispozici široká škála občerstvení. Je libo řízek, halušky či šopský salát? Či radši něco sladkého – palačinky nebo jablečný závin se zmrzlinou? Také nápojová nabídka je bohatá, ať již pivo, víno, míchané nápoje i nealko limonády, voda, čaj a další.

Průzračná voda a plavání s kapříky: Přijeďte se vykoupat do lomu Bořená Hora

Výlet je vhodný jak pro skupiny přátel, tak i pro rodiny s většími dětmi, které už vydrží nějaký čas v klidu. 

Jen pozor, jedno varování pro milovníky psů. Tito mazlíčci mají bohužel na loď vstup zakázán. 

Plavba - Výlet na Slapy

Obrázek 1 z 24

Plavba - Výlet na Slapy Foto: Nikola Čeňková a Anna Vraná Rubínová

Související obrázky:

Napsat komentář