DivadloNepropásněteZajímavosti z kraje

Roztančené divadlo zatahuje oponu: Vítězkou je hvězda muzikálu Biograf Láska

Mladá Boleslav i Praha nechaly roztančit svá divadla a díky tomu mají hned dvě nové královny parketu. Kdo si v letošním ročníku odnesl trofeje?

Záměrně říkáme trofeje v množném čísle, jelikož exkluzivní projekt Roztančené divadlo, za nímž stojí Martin Šimek & Tereza Řípová, se dočkal hned dvou vítězných párů, jak už bývá zvykem.

Nejprve si zrekapitulujme šestý ročník Roztančeného divadla v Mladé Boleslavi, ostatně o něm jsme vás informovali průběžně a představili jsme vám jak některé soutěžní páry, tak i zakladatele projektu.

Simon-Bilina-Veronika-Jirku

Obrázek 1 z 7

Šimon Bilina a Veronika Jirků

Tento ročník, jehož finále se konalo v Městkském divadle Mladá Boleslav, měl muzikálový podtitul, a je pravda, že hvězd z muzikálů se v něm objevilo poměrně dost. A tak není divu, že i královna tanečního parketu je v muzikálech pečená vařená. Jedná se totiž o Marii Křížovou, která v páru s tanečníkem Adamem Koutkem reprezentovala pražské Divadlo Kalich. Právě na prknech Kalichu pravidelně září v Pomádě, Robinu Hoodovi, ale nově též coby Eva v Biografu Láska, hit muzikálu složeného z písní Hany Zagorové.

Roztančené divadlo - Mladá Boleslav

Maruška tak v Roztančeném divadle porazila i svého chotě Jana Kříže, který tančil pro změnu s Terezou Řípovou.

Tančilo se ale také v Praze, kde se slavnostní večer nesl v duchu filmových hitů. Tam se jednalo teprve o pátý ročník soutěze a vítězně z něj vyšla herečka Anna Fialová. Ta se svým tanečním partnerem Danielem Kecskemétim reprezentovala Činohru Národního divadla.

Roztančené divadlo - Praha

„Jsme moc rádi, že jak pražský, tak i mladoboleslavský ročník letos opět nabídly divákům skutečnou podívanou, protože výkony všech účinkujících přesně splňovaly požadavky projektu, tedy propojení divadla (příběhu, show) a tanečního umění. Mezi všemi nakonec nejvíce zazářily dámy Anna Fialová (v pražském Divadle na Vinohradech) a Marie Křížová (v Městském divadle Mladá Boleslav). Každá z nich si tak ne jevišti odnesla svoji skleněnou putovní trofej, kterou přebíraly od loňských vítězů.“ doplňují autoři a pořadatelé projektu Martin Šimek & Tereza Řípová.  

Roztančené divadlo - Mladá Boleslav

Obrázek 2 z 6

Vítězové mladoboleslavského Roztančeného divadla - Marie Křížová a Adam Koutek

Související obrázky:

Napsat komentář