DivadloZajímavosti z kraje

Roztančené divadlo se vrací: Na parketu zazáří i držitelka Thálie Holišová

Letos bude zkrátka podzim ve znamení tance. Nejenže se na obrazovky vrací StarDance, ale pokud si chcete podobný zážitek plný tance a zábavy vychutnat i naživo, navštívite další ročník Roztančeného divadla!

Jiřice odhalily obnovený pomník padlým v 1. světové válce s velkou parádou

V Boleslavi zatančí i držitelka Thálie

Projekt Roztančené divadlo z dílny autorské dvojice Martin Šimek & Tereza Řípová se před sedmi lety poprvé představil v Městském divadle Mladá Boleslav.  V sobotu 25. listopadu se na stejném místě uskuteční již VII. ročník, který nabídne průřez hitů ze sedmdesátých let. Moderátorskou dvojicí budou Petr Mikeska (umělecký šéf Městského divadla Mladá Boleslav) a herečka Jitka Asterová. Do poroty usednou bývalí reprezentanti této exkluzivní soutěže herci Berenika Kohoutová, Jan Řezníček, zpěvačka Anna Julie Slováčková, dále pak herečka Petra Hřebíčková a moderátor Josef Mádle.

Jednotlivé divadelní scény budou reprezentovat Lucie Pernetová a Jakub Vodička za divadlo Studio DVA, Hana Holišová a Martin Šimek za Letní scénu Musea Kampa, Magdalena Jirounková a Jáchym Rauš za Městské divadlo Mladá Boleslav, Ladislav Korbel a Veronika Jirků za Divadlo Hybernia, Lukáš Rous a Anička Štučková za Divadlo Na Fidlovačce a Václav Šanda a Tereza Řípová za Činoherní klub.

Hana Holišová a Martin Šimek za Letní scénu Musea Kampa

Obrázek 1 z 15

Hana Holišová a Martin Šimek za Letní scénu Musea Kampa Foto: Roztančené divadlo

Za zmínku jistě stojí, že Hana Holišová, jinak také hvězda seriálové Ulice, na Letní scéně Musea Kampa ztvárňuje titulní roli v představení Marta, co vypráví o osudech Marty Kubišové. Dokonce si za svůj výkon před týdnem vysloužila i Cenu Thálii. Zdalipak k trofeji přidá i pohár z Roztančeného divadla?

Život po odchodu životní lásky? After Life Na Jezerce rozpláče i rozesměje

Praha bude patřit i mládí

V Praze se VI. finálový večer uskuteční o pár týdnu dříve, tedy již příští neděli 15. října v Divadle na Vinohradech. Ponese téma „The best of“ neboli The Greatest Hits. Večerem provedou moderátoři Jan Řezníček a Marcela Augustová. Do poroty zasedne vítězka loňského ročníku Anna Fialová, herečky Zlata Adamovská a Taťána Medvecká, herec Petr Štěpánek nebo zpěvák Peter Pecha.

O titul královny nebo krále roztančeného jeviště pro nadcházející sezónu se utkají  Sára Rychlíková (je jí 24 let a znáte ji z Dobrých zpráv na Primě) a Matěj Svoboda za Divadlo Na Vinohradech, Jitka Asterová a Adam Jakubčík za Divadlo Na Jezerce (Asterovou tam tak trochu vídáme v Afterlife, jak už jsme informovali), Jana Stryková a Adam Kormoš za divadlo Studio DVA, Zdeňka Žádníková (Ivanka z Rodinných pout) a Kryštof Pallas za Dejvické divadlo, Prokop Zach (18letý syn Romana Zacha) a Eliška Stehnová za Divadlo Bez Zábradlí, Petr Vršek a Julie Rezková za Studio Ypsilon, Jan Fanta a Kamila Burešová za Divadlo Radka Brzobohatého a Kryštof Krhovják a Tereza Dědík za Městská divadla pražská.

„Jsme moc rádi, že jak pražský, tak i mladoboleslavský ročník letos opět nabídne divákům skutečnou podívanou. Jednak se nám podařilo dát dohromady silné složení tanečníků a samozřejmě také soutěžících herců a hereček. Neopakovatelnou show umocní živá hudba kapely Jakuba Žídka Gin in jam. Výkony všech účinkujících musí splňovat požadavky projektu, tedy propojení divadla (příběhu, show) a tanečního umění” doplňují autoři a pořadatelé projektu Martin Šimek & Tereza Řípová, kteří samozřejmě nebudou chybět na tanečním parketu.

Související obrázky: