Seriály

»Přiblblá« ofinka i lepení vousů i opilá Saša. Jak Marie Doležalová vzpomíná na Comeback?

„Dobrý den, pane Pacovský, je tady Iva?“ Vysoký hlásek, stydlivý pohled, rusé vlasy… Taková je Saša z populárního sitcomu Comeback, který TV Nova přes léto znovu reprízuje. Nezapomenutelným způsobem ji ztvárnila herečka a spisovatelka Marie Doležalová. Diváci ji mají se Sašou neodmyslitelně spjati, ovšem ve skutečnosti jsou každá jiná. Navíc od první klapky seriálu uběhlo již 14 let a od dob Saši tak Marie stihla mnohé – nejenže si zahrála i v seriálech Svět pod hlavou či Terapie, ve filmu Sezn@mka či v pohádce Princezna a písař, ale také vydala knihu Kafe a cigárko, a zvítězila v sedmé řadě show StarDance …když hvězdy tančí. Tam se také seznámila se svým partnerem Markem Zelinkou, s nímž má dvě děti – dceru Alfrédu a syna Rudolfa.

Jak po letech vzpomíná na Comeback? Jaká by podle ní dnes byla Saša, kdyby se seriál dočkal pokračování? A naopak jaký osud by jí sama přála? Na to Marie Doležalová odpovídala v rozhovoru  pro Středočeský magazín.

Co se vám vybaví jako první, když se řekne Comeback? Jak na natáčení po letech vzpomínáte?

„Když se řekne Comeback, tak jako první si vybavím svoji a Matoušovu přiblblou ofinu. Vzpomínám na to moc hezky, ono to náročné člověk zapomene a v mých vzpomínkách už je to jen hrozně pečlivě připravený projekt. Moc mě bavilo, že jsme měli čtené zkoušky a také speciální herecké režiséry Zdeňka Duška a Janka Jirků, kteří s námi při práci »za běhu« hledali ten komediální styl a pomáhali nám, abychom k sobě ladili. Abychom nepůsobili moc vážně a zároveň to nebylo žádné šaškování, z čehož tak trochu těžím dodnes. Myslím, že také proto byl seriál úspěšný.“

Comeback: Seriálové záběry

Obrázek 1 z 19

Martin Dejdar v roli Ozzáka (reprofoto TV Nova)

Kdybyste měla vypíchnout jednu epizodu či jednu scénu, pro vás byla v něčem výjimečnou, ať již vtipem, nebo třeba tím, co se dělo na place, která by to byla? A proč právě tahle?

Výjimečná pro mě byla scéna, v níž Saša přichází v policejní uniformě opilá, odnesla omylem balíček drog, i když si je samozřejmě později nedala. (úsměv) Jednak tím, že hrát opilost je hrozně těžké, aby to nevyznělo trapně. Tím to pro mě byl trochu stres, na rozdíl od zbytku, protože jsem si jinak Sašu našla a bavila mě. Ale tohle pro ni coby pro slušnou a spořádanou holčičku bylo netypické. Bylo to zkrátka něco jiného.

Taky si vzpomínám na neustálé lepení vousů. Myslím, že jsem jediná herečka v Čechách, která hrála tolik scének s vousy, nejen v Comebacku, ale o pár let později i v Planetě Yó.

Od dob natáčení se ve vašem životě mnohé událo a jistě jste se v lecčem změnila. Napadla vás třeba někdy otázka, jak by se za toto období asi změnila i postava Saši? Jaká by podle vás byla dnes?

„Kdyby byla Saša skutečnou osobou, tak já pevně doufám, že šla na nějaké terapie a nějak zpracovala svůj vztah s matkou (smích), která z ní udělala trochu ustrašenou osobu. Říkám to samozřejmě trochu s nadsázkou, ale zároveň to myslím vážně. Věřím, že našla víc sama sebe a je z ní úžasná dospělá žena, která si snad našla i hodného muže. Ale je sitcomovou postavou, které jsou založené na tom, že se nikdy nemění. A proto se obávám, že i kdyby měl Comeback pokračování, tak by jí asi scenáristé tak hezký osud nenapsali. I v 35 letech by ráda všechno žehlila třikrát a dávala by to do chlaďáku, aby viděla, jak je to tam krásně vyrovnané. Pořád by ji otravoval její bratr Lexa. A ona by se pořád snažila dělat radost své mamince Simoně.“

Saša v Comebacku

Obrázek 1 z 12

Marie Doležalová jako Saša v Comebacku.

Související obrázky:

Jeden myslel na “»Přiblblá« ofinka i lepení vousů i opilá Saša. Jak Marie Doležalová vzpomíná na Comeback?

Napsat komentář