Seriály

Comeback se opět vrátil na obrazovky. Kde najdeme seriálový dům Pacovských?

Tentokrát jsme si v rámci Filmových (a seriálových) podfuků beru na paškál seriál, který bývá rovněž reprízován (bez přehánění) každé léto. A letos na něj televize Nova opět vsadila.

Co když řekneme, že v seriálu figurovala adresa Horákova 11? A jeden obchod s cédéčky… Ještě jste neuhodli? Stačí říct jména jako Tomi Paci, Ivuška, Lexa, Saša, Ozzák či Marcelka a už máte jasno, že mluvíme o Comebacku, jehož první díl měl na Nově premiéru v roce 2008. Poslední díl pak o tři roky později.

Jelikož se jedná o sitcom, drtivá většina scén se točila ve studiu, konkrétně v hostivařských ateliérech. Všichni si asi vybavíme obývací pokoj Pacovských (s kuchyňkou), krámek U Dvou akordů, který vlastní Tomáš Pacovský (Tomáš Matonoha) a kde zaměstnává Ozzáka (Martin Dejdar) a Marcelku (Dana Batulková), a v neposlední řadě Ozzákovy oblíbené podniky – nejprve Hospodu U jezevce a později tajný bar v opuštěném vojenském krytu. Určitě by chodil i jinam, jen kdyby tam točili dobré pivo. Možná by mu ale přece jen chyběla ostrá Simona v podání Simony Babčákové.

Pokud jste Comeback sledovali, jistě si vybavíte i prostřihy mezi jednotlivými scénami, v nichž nám autoři dávali najevo, kde se právě nacházíme. Snad ve všech dílech jsme tam vídali dům se světle zelenou omítkou, zdobenou bílými ornamenty. Když se záběr přiblížil na jedno z oken ve vyšších patrech, tušili jsme, že se podíváme do bytu Pacovských. A když naopak kamera zaostřila spíš dolů na hnědé dveře a nápis U Dvou akordů, bylo jasné, že následující scéna se bude odehrávat právě v obchodě. Tyto záběry pak často provázela i hudba typická pro seriál Comeback. Někdy jen takové jemná, lehce poťouchlá melodie, jindy zase úvodní instrumentální část písničky Under Pressure od kapely Queen.

Pacovští jsou z Karlína

Ale jakou budovu si tvůrci takto vypůjčili? Důležitou roli si zahrál dům v Karlíně, a jak vypátral web Filmovamista.cz, najdete ho na adrese Křižíkova 506/62, na rohu s Šaldovou ulicí. Jen pár minut chůze od stanice metra Křižíkova. Byla jsem se tam podívat a můžu říct, že dům se ani po letech v podstatě vůbec nezměnil. Stále byste v něm bez problému poznali seriálové místo, jen byste se možná podivovali, proč tedy není v ulici Horákova, tak jako se tvrdí v Comebacku. Samozřejmě tu nenajdeme ani krámek s hudbou, kde by Marcelka vzpomínala na slávu Tomiho Paciho. Ovšem obchod v budově skutečně je, navíc na stejném místě jako ten seriálový. Ve skutečnosti se tam ale dnes prodávají matrace, pohovky a postele. Sídlí tam totiž obchod Nejfuton.cz.

Při pohledu na toto natáčecí místo by asi nikdo z nás nehádal, že už od natáčení prvních dílů uběhlo víc než deset let. Ovšem čas oklamat nelze, přece jen v životě hlavních představitelů ze seriálu se toho už stihlo změnit docela dost. Ostatně, věřili byste, že Matouš Ruml alias puberťák Lexa už je dnes trojnásobným tátou? Také představitelky Saši a Ivy, tedy Marie Doležalová a Kristýna Leichtová, již mají rodiny – obě po dvou dětech.

Je jasné, že Comeback už není v jejich životech tématem číslo jedna, ale přesto na něj rozhodně nevzpomínají ve zlém. „Když se řekne Comeback, tak jako první si vybavím svoji a Matoušovu přiblblou ofinu,“ prozradila pro Středočeský magazín se smíchem Marie Doležalová. „Vzpomínám na to moc hezky, ono to náročné člověk zapomene a v mých vzpomínkách už je to jen hrozně pečlivě připravený projekt,“ doplnila. 

Comeback: Seriálové záběry

Obrázek 1 z 19

Martin Dejdar v roli Ozzáka (reprofoto TV Nova)

Související obrázky:

Jeden myslel na “Comeback se opět vrátil na obrazovky. Kde najdeme seriálový dům Pacovských?

Napsat komentář