Zajímavosti z kraje

Pomůžete vážně nemocnému Vojtovi?

Fotbalový stadion v Dolním Bousove se 26. června od 10 hodin dočká prvního ročníku fotbalového turnaje pod titulem Memoriál Marka Koštíre. Výtěžek akce z dobrovolného vstupného půjde nemocnému Vojtíškovi Jenčovi.

Toho zasáhlo zákeřné a vzácné onemocnění glykogenózy typu I a. Ta rodině Jenčových převrátila život na ruby. „Přesně když Vojtík slavil dva měsíce, tak najednou přestal úplně jíst. Jelikož nás to vyděsilo, jeli jsme okamžitě do nemocnice. Tam nám řekli , že je ve velmi vážném stavu a ihned ho letecky transportovali do Motola,“ říká maminka Vojty Denisa Jenčová a dodává:
„Následně nás převezli do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově, kde pracují největší odborníci na metabolické poruchy. Lékaři ve VFN už měli podezření, o jakou metabolickou poruchu se jedná. Čekali jsme ještě pár týdnu, až to definitivně potvrdí genetické testy.“

Diagnóza zněla Glykogenóza 1 a. Jedná se o závažné metabolické onemocnění, kdy játra neštěpí cukry. „Naším cílem je primárně vybrat finanční prostředky, které pomohou Jenčovým při nákladné léčbě a rehabilitaci. Dále chceme poukázat na metabolické poruchy jako celek. Tak trochu jde i o osvětovou kampaň,“ říká jeden z organizátoru a člen Nadačního fondu Marka Koštíře (NFMK) Michal Kvapil.Více informací se dozvíte na www.nfmkostire.cz.

Transparentní účet:
2601871062/2010

Pořadatelé a kamarádi tímto skutkem také vzpomínají na tragicky zesnulého kamaráda a jeho památku chtějí uctít tím, co miloval nejvíce. Jde o fotbal a lidi, kteří jej neustále obklopovali. 

Vybrané peníze použije Vojtíškova rodina na speciální léčbu, kterou v České republice nehradí zdravotní pojišťovny. Díky tomu se chlapeček naučí sám jíst a nebude už potřebovat nepříjemný PEG – speciální sondu, kterou potravu přijímá přímo do žaludku. Kromě toho vojta bude muset podstoupit také transplantaci jater.

Fotbal se bude hrát na dvou malých hřištích systémem 5+1. Jeden tým muže mít na střídání maximálně pět hráčů. Zápisné za tým činí 3500 korun 1500 korun z částky putují automaticky pro nemocného Vojtíška, Zbytkovou částku po uhrazení veškerých nákladu rozdělí nadační fond mezi Jenčovi a část zůstane na transparentním úctu pro zajištění přípravných prací pro další ročník memoriálu.

V ceně jsou pivenky od hlavního partnera akce pivovaru Rohozec. Kdo nebude chtít alko, bude k dispozici rohozecká malinovka s novou recepturou. Fotbalisté se dále dočkají i bohatého občerstvení, které je zahrnuto v ceně startovného. 

O hudební doprovod se během turnaje postará muzikant a Markův dědeček Zdeněk Koštír. Nebude chybět ani bohatá tombola, dovednostní soutěže, nebo program pro děti.

Související obrázky:

Napsat komentář