NepropásněteZajímavosti z kraje

Podmaňte si excelové tabulky! V Mladé Boleslavi startuje nový kurz

Rádi byste si našli lepší práci, kde ovšem budete využívat tabulkový program Excel, s kterým zatím nejste tak úplně kamarádi? Nebo snad potřebujete do svého života vnést trochu toho systému? Pak je pro vás jako stvořený nový kurz pořádaný organizací Czechitas.

První kurz s názvem Excel 1 se bude konat 9. a 10. listopadu v prostorách Střední průmyslové školy v Mladé Boleslavi. Kurz, který bude rozdělen do dvou částí, bude vždy probíhat od 17 do 21 hodin. Výuka je určena především pro ženy, které se s Excelem teprve seznamují, případně tento program už znají, ale rády by se naučily různé vychytávky.

Na webu Czechitas se lze také dočíst, že v rámci kurzu budou studenti pracovat s pomocí operačního systému Windows a kdo by tak patřil spíše k táboru Apple uživatelů, měl by se připravit na to, že aplikace má mírně odlišné ovládání.

Co se naučíte?

Díky lekcím by se měli studenti naučit vizualizovat data, tedy vytvářet grafy, provádět výpočty i poznat výhody tzv. kontingenčních tabulek. Seznámí se s klávesovými zkratkami, vyzkouší si řazení i filtrování a nahlédnou i na funkce jako jsou SUMA, PRŮMĚR, KDYŽ, DNES, apod.

Excel je úžasný tabulkový program. Pokud ho umíš efektivně využívat, ušetříš spoustu času. Ukážeme ti zázraky tohoto pomocníka od úplných základů až po pokročilejší funkce,“ dočtete se rovněž na webu Czechitas. Na tomtéž místě najdete i přihlášky, které můžete v případě zájmu o tento kurz vyplnit – https://bit.ly/3CqMzBk

Organizace Czechitas

Organizace vznikla v roce 2014 s cílem vzdělávat ženy, aby snáze našly práci v IT oborech. „Motivujeme ženy, vzděláváme je a pomáháme jim najít vysněnou práci v oboru. Propojujeme je s partnerskými firmami, které vítají různorodost v pracovních týmech,“ zní jejich motto.

Postupně se Czechitas čásně přeorientovala i směrem k dětem a mládeži. Informační technologie se jim snaží představit hravou formou. Nabízí například kurzy kódování či programování, seznamuje s WordPressem, vysvětluje profesní síť LinkedIn, pomáhá s nastartováním kariéry či podnikání atp.

V jejich nabídce objevíte jak kurzy v různých městech po celé ČR (Ostrava, Plzeň, Hradec Králové, Přerov a mnoho dalších), tak i online varianty pro ty zaneprázdněnější z nás.

Kurzy
Kurzy

Související obrázky:

Napsat komentář