Seriály

Ordinace v růžové zahradě přichází se změnou: Čtvrtky se ruší, co bude dál?

Změna je život. Ovšem některé prvky v televizních programech se zdály být dlouhé roky neměnné. Mohlo by být podle vás Kalendárium jindy než v neděli dopoledne? A co taková Výměna manželek – neslušel by jí jiný den než středa? Nyní zřejmě čas na jednu změnu přišel, a to v případě seriálu, který už několikrát přežil svou vlastní smrt (ano, jako Čestmír Mázl) neboli „jumped the shark“, jak se v této souvislosti používá v angličtině. Ordinaci v růžové zahradě 2 budeme i nadále vídat na Voyo, jako doposud, ale v jiný den. Nejnovější díly budou totiž od 26.6. přibývat už jen a jen v pondělí. 

Z pacientky veterinářkou… Která rusovlasá herečka se po 18 letech vrátila do Ordinace?

Důvod změny?

„Řídíme se heslem: To, co tolik milujete, dostanete dřív. Jiný podtext změna dne nasazení nového dílu Ordinace ze čtvrtku na pondělí nemá, je to dárek příznivcům seriálu, jehož existence v českém seriálovém světě zanedlouho dovrší již osmnáctý rok,” okomentovala nové pořádky producentka seriálové Ordinace Simona Matásková. Díly budou přibývat po celé léto, ovšem ani na podzim už by se ale čtvrteční slot pro Ordinaci vrátit neměl.

Doposud patřily Ordinaci na Voyu samozřejmě čtvrtky, ostatně diváci byli na tento ten navyklí už díky předešlému vysílání tohoto seriálového fenoménu na televizních obrazovkách. Když Ordinaci vysílala ještě televize Nova, vždy se »ordinovalo« pravidelně v úterý a ve čtvrtek v hlavním vysílacím čase. A to už od samých, gynekologických prvopočátků. Není těžké si to pamatovat a tyto dva dny mají jistě stále v paměti i na Primě, kde se celé roky snažili přijít s něčím, co by v konkurenci s úterní a čtvrteční Ordinace uspělo. Rodinná pouta a později Velmi křehké vztahy (VKV), ač přišla na obrazovky jako první a stala se první soap operou u nás, zůstala Ordinací záhy převálcována. Nejprve na Novu »zběhl« hlavní mužský hrdina Adam Rubeš (Tomáš Krejčíř), aby se z něj stal fešný horolezec a psycholog Roman Kříž. Místo věčné lásky s Evou (Klára Jandová) upadl do náruče tehdejší hlavní hvězdy Gity (Daniela Šinkorová), později ji vyměnil za Markétu (Jitka Čvančarová), aby postupně vyšuměl a objevoval se už jen náhodně, neboli když si na něj scenáristé zrovna vzpomněli. 

Posléze pak tmavovlasou mrchu Andreu z VKV Dana Morávková vyměnila za hodnou a spravedlivou blondýnku Zdenu Tichou, ředitelku kamenického špitálu, již v Ordinaci s číslem 2. Později naštěstí přišel comeback k tmavším odstínům vlasů a také spárování s Janem Čenským alias Davidem Suchým. Dnes už tito dva nejsou jen seriáloví manželé Suší, ale vytvořili spolu i moderátorskou dvojici novácké Snídaně.

Nejslavnější seriálová budova? Z »Růžovky« z Ordinace je dnes hotel s restaurací

Souboj se Slunečnou, kauza Mázl a tak dále

Primě se podařilo Novu a její Ordinaci z trůnu až díky seriálu Slunečná. Ta rovněž běžela v úterý a čtvrtek a přímo tak kamenické sáze konkurovala, přičemž ji porážela ve sledovanosti. Ordinace se posléze přestěhovala právě na Voyo, tedy až po kauze, kdy se mluvilo o definitivním konci seriálu. Dočkali jsme se nádherného zakončení, dokonce se v něm objevil i Meky Žbirka, krátce předtím, než zemřel. 

Nakonec ale seriál dál pokračuje a jako by na sebe stále chtěl strhávat pozornost různými změnami. Největší mediální pozornost přišla se smrtí jedné z nejvýraznějších postav, která procházela téměř celým seriálem – Čestmíra Mázla v podání Petra Rychlého. Jak později vyšlo najevo, byla to smrt falešná. Postava se nám vrátila z Mexika, trochu jiná, čelící novým výzvám, ale stále oblíbená.

Jitka Asterová v Ordinaci

Obrázek 1 z 14

Jitka Asterová v Ordinaci coby Ondrova matka a hlas rozumu

S přechodem na placenou platformu také Ordinace zdánlivě mění svou cílovou skupinu. Podle toho, kolik prostoru dostávají nové a mladé hvězdičky a jak se do děje přimíchávají i moderní prvky jako influenceři, apod., působí to, jako by seriál cílil stále na mladší a mladší publikum. Bude jim pondělí vyhovovat? Nebo přijdou ještě další změny? To ukáže zřejmě až čas.

Související obrázky:

Napsat komentář