Zajímavosti z kraje

Známe další místo z Ordinace: Kde psychopatka Lea sváděla Čenského

Ben Cristovao, později Michaela Kuklová či Ivana Jirešová… Copak tyhle osobnosti spojuje? Správně, opět se jedná o Ordinace v růžové zahradě 2 a jeden seriálový byt, kde se prostřídali. Zase se jednou podíváme na zub lokacím z Ordinace.

Magdalena Reifová: Majda z Kouzelné školky mi dala spoustu přátel, ale masového vraha si nezahraju

Cristovao jako nezdárný syn Čenského

Pokud patříte mezi fanoušky tohoto seriálu z lékařského prostředí, možná vás už napadlo, o kterém bytě je dnes řeč. Lokace se poprvé ukázala spolu s příchodem dvou postav, z nichž jedna sice vyšuměla, ale druhá patří k oblíbeným tvářím Ordinace dodnes. Došlo k tomu v září 2010 a jedná se o Davida Suchého a jeho syna Maxe, tedy Jana Čenského a Bena Cristovaa. U Bena byl Max jeho první seriálovou rolí, přičemž zas tak dlouho se nám v Kamenici neohřál, táhlo ho to vždycky spíše do velkého světa. Později se prosadil ve světě showbyznysu spíše jako zpěvák, i když na herectví zcela nezanevřel, objevil se nedávno například i ve snímku Petra Jákla Jan Žižka. Tam ale neměl moc hezký osud :).

David Suchý do Kamenice původně přišel právě kvůli synovi, kterého chtěl odstřihnout od špatné partičky kamarádů. Post primáře chirurgie se mu ovšem zřejmě zalíbil a kromě toho se tu i několikrát zamiloval, a tak už zde zůstal. Nejprve v bytě, kde dominovala především červeně vymalovaná zeď v obýváku, bydleli právě tito dva pánové – otec se synem. Když si David začal se Zdenou (Dana Morávková), docházel spíše za ní do vily, ovšem jednu dobu mu učarovala i Lea Vágnerová v podání Michaely Kuklové. Tu si sem přivedl, aniž by tušil, že to nebude naposledy, co se tu Lea bude snažit uhnízdit.

Když se totiž Max definitivně rozhodl odejít pryč z Kamenice, David už tou dobou zařizoval domácnost se Zdenou, a tak byt začal pronajímat. Jednomu doktorovi ze svého oddělení, kterým nebyl nikdo jiný než Darek Vágner (Michal Novotný), který si sem hned nastěhoval Lucii (Ivana Jirešová) a její dceru Gitu. A jak si jistě vzpomenete, ostatně na Nova Lady, tyto díly zrovna nedávno opakovali, jejich rodinku jim později nabourala právě Lea. Byla to ona, kdo je přiměla k rychlé svatbě a zařídila, aby Dáreček Gitulku adoptoval. A pak svými čachry dostala Lucii za mříže. Chtěla mít Gitulku jen pro sebe, místo své dcery Denisy, která zemřela. Nakonec se ale všechno obrátilo proti ní.

Zapomenuté postavy z Ordinace: Zkuste si náš kvíz pro znalce!

Kamenice opět v Poděbradech

Často jsme při pohledu na tento byt viděli i záběr z exteriérů, na vrchní patro jednoho domu. Nejspíš vás už nepřekvapí, kde se tato budova nachází v reálu. Seriálová Kamenice je sice fiktivní, ale hodně míst z ní najdeme u nás ve Středočeském kraji, konkrétně v Poděbradech. Také byt, kde zažili Lucka s Darkem a Gitulí dramatické i hezké chvilky a zůstali tam až do té doby, než si koupili dům, najdeme v Poděbradech, a to konkrétně na adrese Hellichova 811/811, jak uvádí web Filmová místa.

Jak už jsme informovali dříve, v okolí najdete i další místa ze seriálu – byt Dalibora Frynty (Jan Šťastný), později Jáchyma Kaliny (Lukáš Hejlík), ale také byt Barnových/Mandlových/Suchých/Bobo Švarce či samozřejmě vilu Valšíkových. Je vtipné, že všechno je od sebe opravdu kousek, a tak kdyby si třeba Sucháč náhle vzpomněl, že potřebuje své nájemníky zkontrolovat, z bytu by k nim došel za pouhé 3 minuty. Případně kdyby Gitě bylo třeba špatně, k Běle Valšíkové (Zlata Adamovská) by Lucie došla za 6 minut.

 

Ordinace v růžové zahradě 2

Obrázek 1 z 12

Ben Cristovao v roli Maxe Reprofoto TV Nova

Související obrázky: