Filmové podfukySeriály

Hnízdečko lásky Aleny a Ondry z Ordinace: Podle scénáře Praha… a v reálu?

Budou spolu, nebudou spolu – to je, oč tu běží. Respektive neznám seriál, kde by nebyl alespoň jeden pár, u nichž nás scenáristé napínají až do samotného konce. Chvíli se milují, chvíli se svými city bojují a nejsou spolu. Pokud na Voyu sledujete nové díly Ordinace v růžové zahradě 2, jistě tušíte, že toto seriálové klišé splňují v současnosti především Alena (Michaela Badinková) s o poznání mladším milencem Ondrou (Jiří Böhm). Což o to, nemůžeme jim vyčítat, že jejich romance není z nejjednodušších, přece jen nestává se každý den, že se vám z věčných lovišť vrátí manžel. To umí jenom Čestmír Mázl (Petr Rychlý), který byl sice považován za mrtvého, ale nakonec se ukázalo, že byl pouze během pobytu v Mexiku unesen. Domů si místo suvenýrů přinesl především traumata, ale Alena jako správná manželka / vdova / opět manželka při něm od začátku stála. S Ondrou se dokonce několikrát rozešla, ale prostě jim ty rozchody nějak nejdou a nedokážou od sebe udržet ruce…

Primář Bobo, pomsta Slováků a hvězda Mázl: Seriáloví šťouralové navštívili Ordinaci

Teď, když už je Čestmírovi líp, tak Alena pomalu ale jistě sklouzává k úloze nevěrnice. Doma se sice tváří, že je vše v pořádku, ale udržuje stále poměr i s Ondrou. A párkrát už byli málem i přistiženi, jindy se zase radši společně zdekovali na chatu.

Útěk do Prahy

Ovšem není to přece jen poprvé, co Alena od rodiny takto utekla. Už na začátku aktuální 20. řady, v epizodě 1088 s názvem Nech mě jít se sebrala a odjela za Ondrou do Prahy. Jeho maminka v podání Jitky Asterové ji sice dovnitř pustit nechtěla, ale Ondra nevydržel. Alenu vzal nejen do domu, ale i zpět do srdce… a řekněme si to upřímně, hlavně do postele. Něžné chvilky jim ale dávkou reality otrávila opět Jitka Asterová, když Aleně připomněla, že kromě toho, že mají milenci mezi sebou věkový rozdíl, mají i další překážky v cestě. A to fakt, že Alena nechala děti doma s Čestmírem. „Tady madam by mohla mít rozum. Co to je za nápad, zdrhnout od manžela a dětí za mladým klukem? Slyšela jsem, co se stalo vašemu manželovi. Prý není psychicky v pořádku. A vy mu necháte na krku děti?“

Pak si ještě přála, aby se u snídaně už nepotkaly. Načež Aleně došlo, že má pravdu. A raději se vrátila domů do Kamenice. Ačkoliv je matkou pouze jednoho z Mázlovic dětského „bandu“, a to malého Bena (jehož otec je navíc Karel Rytíř alias Miroslav Etzler, nikoliv Mázl), došlo jí, že ta nebohá škvrňata už mají takhle v hlavičkách dost velký zmatek, takže by jim to nemusela ještě zhoršovat. Vrátila se tedy za Čestmírem, Beníkem, Mikym (syn Mázla se zesnulou ženou Magdou) a za Magdičkou (dcera Jakuba Mázla).

Praha 15, taky Praha

Zajímavé, na tomto jejím útěku ale je, že nám Ordinace poprvé ukázala, kde v Praze Ondřej se svou drsnou maminkou vlastně žije. Jelikož se v ději také jedná o Prahu, nelámali si tentokrát tvůrci ani s tím, aby nějak měnili či zamazávali pravou adresu, která byla v záběru vidět. Zcela jednoduše jsme se tak dozvěděli, že seriálový Ondra má zřejmě trvalé bydliště v ulici Stadická na Praze 15, v Horních Měcholupech.

Vilka byla zřejmě pro natáčení využita, i co se týče interiérů, jelikož když Alena s Ondrou stojí v kuchyni, za oknem za nimi je vidět oranžový panelák, který je ve skutečnosti opravdu za domem, co si v seriálu zahrál.

Z pacientky veterinářkou… Která rusovlasá herečka se po 18 letech vrátila do Ordinace?

Tuto lokaci ale už možná znovu neuvidíme, jelikož Ondra už je oběma nohama zpět v Kamenici. Jak to do budoucna bude s ním a s Alenou není jasné, ale kdybychom si měli tipnout, tak čekáme pořádné drama, až si jednou hrdličky nedají dostatečný pozor. Čestmír by je mohl nachytat in flagranti a po všem, čím si prošel, to asi nevezme úplně s chladnou hlavou… Nebo snad vezme Ondru kolem ramen a poděkuje mu, jak se o jeho ženu dobře stará? Je pravda, že vyloženě polyamorii jsme v Ordinaci ještě neměli.

Jitka Asterová v Ordinaci

Obrázek 1 z 14

Jitka Asterová v Ordinaci coby Ondrova matka a hlas rozumu

Související obrázky:

Napsat komentář