Dům Kláry ze seriálu Jedna rodina stojí na úžasném výletním místě. A my víme kde

Doma se díváme na seriál Jedna rodina. Vy taky? Představte si, my jsme dlouho uvažovali nad tím, kde stojí dům Kláry z Jedné rodiny. Byl nám totiž povědomý, hlavně mému muži.

Mému drahému to vrtalo hlavou opravdu hodně a hodně dlouho. S otevřenou mapou seděl na gauči, potom s ní chodil po domě při různých domácích činnostech, div s ní neseděl i na toaletě. Až pak najednou se ozval vítězoslavný výkřik: „Mám to! Představ si, vím, kde to je! Je to na mém nejvíc oblíbeném místě!“

Hnízdečko lásky Aleny a Ondry z Ordinace: Podle scénáře Praha… a v reálu?

A víte, jaké to nejvíc oblíbené místo mého muže je? Jsou to Dívčí hrady a přírodní památka Ctirad! Najdeme je nad Strakonickou silnicí, vedoucí na jih Čech. Nejenže jsou zde krásné procházky a výhledy do krajiny. posledních pár let je zde také ohrada s převaláky, které sem přivezla ZOO Praha.

Dívčí hrady

Na přírodní památce Ctirad se našly údajně první české zkameněliny. Od ní dojdete až k bývalému hradišti Děvín. výrazný vrch má nadmořskou výšku 310 metrů a leží na pomyslné hranici Hlubočep a Radlic. Výraznou zříceninu tady nečekejte, nedochovala se. Můžete všek vidět zvlněnou krajinu v místech, na nichž hrad stával.

Podle pověstí Aloise Jiráska si zdejší tvrz postavily ženy po smrti kněžny Libuše a pod vedením bojovné Vlasty, o které jste již určitě také slyšeli, zatápěly knížeti Přemyslovi z protějšího Vyšehradu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *