Zajímavosti z kraje

Odpoledne plné zábavy i ministr s píšťalou. Domov Mladá v Milovicích uspořádal skvělý festival

Domov Mladá v Milovicích, v němž žijí lidé s handicapem, uspořádal v pátek 26. května festival s názvem Žijeme tu spolu. Na něm propojil komunity a předvedl mimořádný kulturní zážitek.

Akce začala v jednu hodinu odpoledne. Odstartovala jej ředitelka domova Tereza Palánová spolu s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou, či starostou Milovic Milanem Pourem, hned potom mohla začít ta pravá zábava. Návštěvníci měli možnost nakupovat na minitržišti. Bylo zde k zakoupení plno výrobků klientů spřátelených domovů. Ti také vystupovali v kulturním programu na hlavním pódiu.

IMG_3781

Obrázek 1 z 46

S občerstvením sem přijely například Dobroty s příběhem, nebo velmi oblíbená kavárna z Lysé nad Labem Maka Coffee. 

Skvělé kapely

Během programu se představilo, jak uvádíme výše, mnoho klientů spřátelených domovů, z nichž někteří mají vlastní kapely. V mezičase také vystoupil Marek Lehuta, který se svou fenkou předvedl úžasné dog frisbee. Poté nastoupily děti z Milovické školky Sluníčko a Základní školy TGM s pásmy písniček i tanci. Po nich následovala  Základní umělecká škola F. A. Šporka z Lysé nad Labem. Pod vedením pana učitele Lukáše Buka vystoupila skupina Aslan a 4drummers. 

Lysá, Milovice a Benátky budou mít novou venkovní hru

Později odpoledne nastoupili Lachtani Vládi Lacha, Comedy Beat, či Simias. To ale nebyla zdaleka všechno.

Veřejná debata

Ve dvě hodiny odpoledne ve stacionáři proběhla veřejná diskuse na téma „Jak se žije lidem s postižením“ následovaná tiskovou konferencí. Po ní se Marian Jurečka přesunul na hlavní stage, kde předvedl také vlastní hudební vystoupení a promluvil k dětem, které pod pódiem čekaly na své vystoupení. Mezitím ve stacionáři začali promítat filmy a fotografie klientů Domova Mladá.

 

Paralelně na festivalu také běžel program pro děti. Ty si mohly užít řadu her, hasiči si pro ně pak připravili stříkání pěny, které přineslo spoustu radosti a zábavy.

Na festivalu panovala dobrá nálada a až na malý časový skluz se obešel bez problémů. 

Související obrázky:

Napsat komentář