Volný časZajímavosti z kraje

Lysá, Milovice a Benátky budou mít novou venkovní hru

Dolní Pojizeří v rámci Místního akčního plánu v ORP Lysá nad Labem připravilo velkou novinku. Je jí „venkovní hra“, která návštěvníky provede po Lysé nad Labem, Milovicích a Benátkách tak, aby se o městech dozvěděli plno zajímavostí.

Hru, nebo chcete-li procházku připravily pracovní skupiny pro čtenářskou a matematickou gramotnost. Ve všech třech městech se můžete těšit na jejich nejzajímavější dominanty.

Na každé zastávce bude poutníka čekat úkol, či otázka. Po jejich zodpovězení, či splnění získáte písmenko do tajenky. Smyslem hry je podívat se na zajímavá místa Lysé, Milovic a Benátek, ale samozřejmě také rozvoj čtenářské a matematické gramotnosti zábavnou formou.

VIDEO: Co by měl číst každý malý čtenář? To vám prozradí v lyské knihovně

Procházka bude interaktivní a dostanete se do ní pomocí aplikace MathCityMaps, kterou zaměstnanci Místního akčního plánu Lysá nad Labem mohli použít díky vysokoškolským pedagožkám ze Slovenka Jance Medové a Silvii Haringové. Trasu a otázky sestavili právě účastníci pracovních skupin MAP v ORL Lysá nad Labem.

Všem patří velké díky! Jednotlivé trasy si budete moci projít již v červnu. Sledujte tedy Facebookové a internetové stránky na nichž se dozvíte veškeré další informace k tomu, kdy  můžete do terénu.qěš
www.facbook.com/map.orp.lysa
http://vzdelavani.polabi.eu

 

Související obrázky:

Napsat komentář